вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ми втрачаємо власну енергетику і фінансуємо російську – Гройсман

Економіка

Ми втрачаємо власну енергетику і фінансуємо російську – Гройсман

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Зупинка українських енергетичних підприємств та накопичені величезні борги загрожують Україні втратою національної енергетики. І замість пошуків державою ресурсів для виведення вітчизняної енергогалузі з кризи ми робимо все навпаки – відкриваємо імпорт російської енергії та фінансуємо Росію.

Про це заявив експрем’єр Володимир Гройсман в ефірі “Свободи слова” на телеканалі ICTV.

За його словами, вже зараз національна енергетична система руйнується через безвідповідальність, незбалансованість та борги.

«Ми сьогодні починаємо втрачати національну енергетику. Нерозрахунків сьогодні з «Енергоатомом», «Гідроенерго», тепловими станціями вже майже 7 мільярдів гривень. Сьогодні шахтарі вже не мають роботи, це приблизно 40 тисяч людей. Внаслідок того, що фактично зупиняються сьогодні підприємства по виробництву електричної енергії в країні», – сказав Гройсман.

За його словами, він розмовляв з колишнім головою обласної державної адміністрації Вінницької області Валерієм Королем і той підтвердив, що ТЕС будуть зупинятися через те, що енергетичну систему гублять.

«Він мені каже: «Володимир Борисович, страшне, в Ладижині блоки ТЕС будуть зупинятися, тому що так незбалансована енергетична система країни, її просто гублять», – розповів Гройсман.

Він наголосив, що під час зупинки енергопідприємств у країні продовжувати імпорт російського струму – це злочин. Таким чином ми фінансуємо енергетиків РФ замість українських.

«Натомість відкривають імпорт від російської енергії, і ми сьогодні купуємо і платимо заробітну плату атомникам не українським, а атомникам з Російської Федерації. Це абсурд, злочинний абсурд», – підкреслює експрем’єр.

Гройсман впевнений, що держава сьогодні повинна знайти ресурси для виведення вітчизняної енергогалузі з кризи, припинити фінансування Росії та зберегти робочі місця.

«Я вважаю, що ми маємо як держава продемонструвати соціальну відповідальність, ми маємо знайти ресурси, є багато інструментів, які можливо використати для того, щоб подбати про людей. Це найголовніший сьогодні капітал. Зберегти здоров’я, зберегти роботу», – додав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі