п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ми ударимо у відповідь на тиранію Росії в Україні: Конгрес США  підтримав законопроект про порушення свобод і прав людини в Криму та ОРДЛО

Новини , Політика

Ми ударимо у відповідь на тиранію Росії в Україні: Конгрес США підтримав законопроект про порушення свобод і прав людини в Криму та ОРДЛО

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США підтримав законопроект «Про підтримку релігійної свободи в Україні». Документ має на меті протистояти порушенням Росією релігійних свобод на окупованих територіях України на Донбасі та в Криму.

Про це повідомив «Голос Америки».  

Під час слухань на комітеті виступили дипломати, які пояснювали появу нового законопроєкту та цілі, яких він має досягти.

Конгресмен-республіканець Джо Вілсон нагадав, що Росія має нести відповідальність за порушення релігійних свобод на території, яку вона окупувала чи контролює. Він нагадав про Крим, де людей примусово відправляють у психлікарні, ув’язнюють та піддають тортурам. А також Донбас, де через війну з Росією загинуло 13 тисяч громадян.

«Росія здійснила найгрубіші порушення релігійних свобод на тих територіях. Зокрема це ув’язнення, тортури, примусова госпіталізація у заклади для душевнохворих, і більше. І це в час, коли 13 тисяч громадян загинули під час конфлікту у регіоні Донбасу. За законами щодо військових конфліктів, включно з Женевською конвенцією, Російська Федерація відповідальна за порушення релігійних свобод на території, яку вона окупувала чи контролює», – заявив Джо Вілсон.

Згідно закону, у разі схвалення законопроєкту, президент США повинен буде враховувати особливо значні порушення релігійних свобод на цих територіях при ухваленні рішень щодо визначення Росії країною, яка викликає особливе занепокоєння.

У цьому контексті конгресмен Майкл Маккол наголосив, що під час ухвалення рішення американські урядовці повинні брати до уваги і переслідування росіянами релігійних груп на територіях, які вона контролює чи окупувала (Крим, Донбас).

«Коли американський уряд ухвалюватиме рішення, чи визначити Росію як країну, яка викликає особливу стурбованість через порушення релігійних свобод, американські посадовці повинні також будуть брати до уваги переслідування росіянами релігійних груп, що перебувають на українських територіях, що окуповані чи контрольовані Росією», – підкреслив Майкл Маккол.

У законопроєкті йдеться й про те, що американський уряд має здійснити певні кроки відносно країни, що порушує релігійні свободи. Зокрема, мова йде про публічне засудження, скасування культурних та наукових обмінів, державних та інших візитів, скасування чи призупинення допомоги з боку американського уряду, приватних та міжнародних інституцій, запровадження санкцій.

Крім того, у документі чітко визнано, що Росія несе відповідальність за порушення релігійних свобод на територіях, які вона контролює, а не лише в рамках її кордонів.

Конгресмен-республіканець Джо Вілсон підкреслив, що цей документ – сильний і чіткий сигнал Москві про те, що США буде й надалі пліч-о-пліч з «хоробрим народом України та усіма людьми, які люблять свободу», вимагати відповідальності за порушення прав людей. І не лише на російській території, а на тих, які вона контролює.

«Цей законопроект дозволить президенту США брати до уваги порушення Росією релігійних свобод не лише на російській території, але й на території України, яку Росія окупувала чи контролює через озброєні формування, якими вона керує. Цей законопроект є сильним і чітким сигналом Москві: США вимагатимуть від вас відповідальності за порушення вами прав людини та релігійних свобод в Україні. Ми продовжимо бути поруч з хоробрим народом України, та усіма людьми, які люблять свободу», – сказав Джо Вілсон.

Законодавці наголошують, що цей документ дозволить американському уряду вжити конкретних кроків, аби захистити релігійні свободи в Україні.

Конгресмен Скотт Перрі пообіцяв у разі прийняття законопроєкту «ударити у відповідь проти тиранічного режиму Росії» за території, які вона вкрала в України у 2014 році.

«Ми ударимо у відповідь проти тиранічного російського режиму, який постійно порушує права людини, релігійних інституцій на території України, яку росіяни окупували. На території, яку вони вкрали в України після вторгнення в Крим у 2014 році», – пояснив на слуханнях конгресмен Скотт Перрі.

Минулого року держсекретар США Майк Помпео визначив Росію як країну, яка знаходиться під особливими спостережними через значні порушення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі