субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ми напали на Росію? Ми окупували у неї частину території? Або як?

Російська агресія , Політика

Ми напали на Росію? Ми окупували у неї частину території? Або як?

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Деякі з українських політиків вважають, що владі потрібно застосовувати власну стратегію щодо забезпечення миру та безпеки на території Донбасу, а не дотримуватися «формули Штайнмайєра» та йти на поводу у Росії.

Святослав Вакарчук, голова політичної партії «Голос», вимагає від влади пояснень, як вони будуть забезпечувати мир на окупованому Донбасі, щоб провести там вибори.

«Позавчора відбулося спільне засідання двох комітетів – закордонних справ та євроінтеграції, на якому міністр закордонних справ заявив, що він персонально дав згоду на погодження так званої «формули Штайнмаєра». Ця формула – це вільне трактування Мінських домовленостей, за якими говориться, що ми зобов’язуємося провести вибори на тимчасово окупованих територіях після одержання безпеки. Нічого конкретного про факт, як будемо отримувати цю безпеку, там взагалі не має.

Трохи пізніше ця тривожна заява була спростована одним з очільників фракції «Слуга народу», який сказав, що міністр закордонних справ щось наплутав такого не було. Мене і нашу фракцію непокоїть така різність поглядів у людей, які сьогодні визначають владну позицію щодо міжнародних питань», – заявив Вакарчук.

Колишній президент України, а наразі лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко теж висловив свою думку з приводу «формули Штайнмайєра». Він вважає, що тільки сама Росія, а не Україна має виводити свої війська з окупованих земель Донбасу.

«Перед тим, як зараз проводити мінські переговори, обговорювати формулу Штайнмаєра, відведення військ, якого взагалі немає в Мінських угодах, треба добитися виконання Мінську, під яким стоять підписи представників Росії. І не Україна зараз має відводити війська, а Російська Федерація має звільнити 2,5 тис. км2 нашої території відповідно до Мінська 19 вересня 2014 року», – вважає Порошенко.

Оцінив цю ситуацію й Володимир Огризко, який займав пост міністра іноземних справ з 2007 по 2009 рік. На його думку, Росія та Україна по різному розуміють або подають зміст та сенс «формули Штайнмайєра». Тому українській владі потрібно не йти на поводу у Росії, а розробляти власну стратегію по звільненню Донбасу та Криму.

«Ми весь час оперуємо якимись формулами: то «Штайнмайера», то Москва нам щось підкине… У нас повинна бути своя чітка і зрозуміла ідея, яку ми повинні просувати. А то виходить, що ми постійно відповідаємо на тиск, погрози, шантаж тощо. Ми напали на Росію? Ми окупували у неї частину території? Або як? Яка логіка такої тактики переговорів? Правда за нами. Бог за нами. Тому ми повинні вести вперед, а не відповідати на указки агресора.

Росія вважає, що «формула Штайнмайера» – це вибори без відведення російських військ з території Донбасу. А ми вважаємо, що вибори можливі тільки після відведення російських військ з території Донбасу. Ось перший блок, через який ми не перескочимо. Поки у нас не буде чіткого розуміння – до тих пір ситуація буде патовою», – підсумував Огризко.