понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МВФ пригрозив наслідками у разі змін законодавства про НАБУ

Економіка , Політика

МВФ пригрозив наслідками у разі змін законодавства про НАБУ

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив Офіс Президента України, що у разі можливих змін законодавства про НАБУ дії фонду в Україні будуть переглянуті. В МВФ наголосили, що будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань.

Про це йдеться у листі Родена, повідомляє «Європейська правда».  

У повідомленні вказується, що лист, який адресований заступникам голови ОП України Юлії Ковалів (економіка та фінанси) та Андрію Смирнову (правоохоронні органи та суди) був надісланий орієнтовно у понеділок ввечері.

Підставою для такого листа стали «запропоновані зміни до законодавства, які розширять підстави для звільнення голови НАБУ, включивши до них рішення суду про адміністративне корупційне правопорушення».

Голова місії в Україні вважає такі зміни шкідливими для продовження співпраці України з МВФ. За його словами, вони підважать незалежність Бюро.

«Як ви знаєте, інституційна незалежність НАБУ та його голови є критичними складовими його ефективності, і тому були важливими елементами попередніх програм МВФ. Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і потребуватимуть коригування будь-якої нової програми», – пояснив він.

Керівник місії Фонду говорить про те, що маються на увазі 2 законопроєкти. Зареєстровані вони були ще у лютому-березні, але до розгляду їх готувати почали минулого тижня.

«Це проєкти 3133 (автор – Гончаренко, «Євросолідарність», співавтори з ОПЗЖ, «За майбутнє» та «Батьківщини») та 3180 (автори – Качура, Дубінський, «Слуга народу»), що містять аналогічні зміни до закону про НАБУ та дозволяють звільнити чинного керівника Бюро Артема Ситника», – йдеться в повідомленні.

Вказується також, що ці законопроєкти розкритикувала частина депутатів, а «Голос» подав до кожного з двох проєктів 10-13 альтернативних проєктів, якими пропонують звільняти голову НАБУ також за «азартні ігри, ворожіння в громадських місцях», «невиконання приписів санітарно-епідеміологічної служби» або «у разі виникнення нестримного бажання у осіб, підслідних Національному бюро, за відсутності інших підстав для звільнення».

Проєкт 3133 у вівторок був підтриманий профільним комітетом ВР.

Голова місії МВФ нагадав, що тиждень тому вже попереджав ОПУ про проблеми у разі ухвалення одного зі згаданих законопроєктів. У Фонді радять Банковій вплинути на процес, адже ухвалення Україною таких ініціатив, виходячи з даного листа, зупинить виконання чинної програми МВФ.

«Може бути корисним донести занепокоєність до спікера парламенту», – підкреслив Рон ван Роден.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі