понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МВФ: Країнам доведеться вийти ще далі від зони комфорту

Економіка

МВФ: Країнам доведеться вийти ще далі від зони комфорту

views59

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що попередні прогнози про «найбільше потрясіння» з часів Великої депресії для світової економіки не є остаточними. Вони можуть бути скориговані у ще гірший бік. Пік захворювань попереду, а економіки вже рушаться. Потрібні виняткові кроки.

Про це Георгієва написала у блогу на сайті МВФ. 

За її словами, ситуація може бути гірше очікуваної, тому потрібно продумати подальші кроки.

«Фонду, як і нашим країнам-членам, можливо, доведеться вийти ще далі за межі нашої зони комфорту й подумати, чи не слід застосовувати виняткові кроки в цій винятковій кризі», – зазначила очільниця МВФ.

Вона нагадала, що МВФ разом з найпотужнішими економіками світу вже здійснили багатомільярдні вливання для підтримки економіки та зменшення негативного впливу карантину. І додала, що необхідно продумати нові підходи у тісній співпраці з міжнародними інститутами та приватним сектором, щоб допомогти вразливим країнам пройти через цю кризу та стати міцнішими. При цьому зауважила, що перед ними стоять зараз дуже серйозні проблеми.

«Для наших найбідніших країн-членів потрібно набагато більше пільгового фінансування. У той час як пік захворювань ще попереду, багато економік потребуватимуть значних видатків для подолання кризи в галузі охорони здоров’я, а також мінімізації банкрутств та безробіття, одночасно поставши перед дедалі більшими потребами зовнішнього фінансування», – вказала Георгієва.

Директор-розпорядник МВФ додала, що розв’язати цю проблему кредитуванням не вийде.

«Криза додає ще більше боргового навантаження, тож багато країн можуть опинитися за межами стійкого становища», – підсумувала вона.