четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мустафа Джемілєв заявив про підготовку до обміну кримських татар (відео)

Новини

Мустафа Джемілєв заявив про підготовку до обміну кримських татар (відео)

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв розповів, що Меджлісу надали можливість ознайомитися зі списками на обмін між Києвом і Москвою. Після чого наголосив, що спочатку необхідно звільняти тих українських громадян, яких в Росії і Криму засудили до самих великих термінів.

Про це він розповів в ефірі «Радіо Крим.Реаліі».  

За його словами, список потрібно поділити на кілька категорій і розставити пріоритети у тому, хто має бути звільненим першочергово.

«Нам СБУ передали список на затвердження. Ми подивилися, розділили на кілька категорій – у нас є свої пріоритети, кого звільняти в першу чергу… Ми вважаємо, що в першу чергу повинні бути звільнені наші співвітчизники, яким дали максимальний термін – 17, 19 років. А ті люди, у яких правові обмеження, підписка про невиїзд – вони в останню чергу, тому що вони менше страждають в порівнянні з тими, хто знаходиться в тюрмах», – сказав Джемілєв.

Лідер Меджлісу запевнив, що «процес обміну йде» і вони «будуть працювати по кожному прізвищу».

Нагадаємо. 3 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що робота в напрямку обміну полонених з Російської Федерації, включаючи незаконно утримуваних кримських татар, вже розпочата. І що найближчим часом будуть озвучені дати обміну.

За даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Криму в ув’язненні знаходяться від 113 до 115 осіб, з яких понад 80 – це кримські татари.