четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МОЗ запрошує мешканців окупованих територій зробити безкоштовні щеплення

ВАЖЛИВО знати

МОЗ запрошує мешканців окупованих територій зробити безкоштовні щеплення

views157

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

МОЗ повідомляє, що мешканці окупованих територій можуть отримати безкоштовні щеплення від 10 небезпечних хвороб і дає роз’яснення, як це можна зробити.

На безкоштовні щеплення мають право:

  • Громадяни України.
  • Особи, що не мають громадянства або іноземці за умови постійного проживання на території України.
  • Біженці або особи, що потребують додаткового захисту.

Як отримати безкоштовні щеплення: алгоритм дій

Потрібно підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом. Таким чином ви отримаєте право на повний перелік первинної допомоги, до якої входять і щеплення.

Для підписання декларації не має значення місце вашого проживання. Ви можете обрати любого сімейного лікаря на підконтрольній території. Скористайтеся для цього спеціальною онлайн-мапою на сайті Національної служби здоров’я і знайдіть спеціаліста, що підходить вам територіально.

Звертаєтесь до свого сімейного лікаря з проханням призначити щеплення вам або вашій дитині. Діти та дорослі в Україні отримують щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень. Дотримання порядку проведення щеплень відповідно до Календаря важливо для формування міцного імунітету.

Якщо дитина чи дорослий пропустили якісь щеплення, їх потрібно надолужити як можна швидше, щоб не втратити імунний захист.

Після огляду лікаря, що підтвердить задовільний стан здоров’я, отримайте щеплення.

Вакцинація згідно Календаря профілактичних щеплень проводиться безоплатно. Гроші за вакцину платити не потрібно.

Які щеплення входять до переліку безкоштовних

Діти: від туберкульозу, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції, гепатиту В, кашлюка, правця, поліомієліту, дифтерії. Згідно Календаря щеплень.  Щеплення можуть отримати навіть ті діти, що мають сфальшовані довідки про вакцинацію.

Дорослі: починаючи з 26 років кожні 10 років вакцинуються від дифтерії та правця.

Дорослі групи ризику (військові, учасники ООС, студенти, медики) або ті, що вступали в контакт з хворими на кір і не мають даних, що вони проходили відповідне щеплення. Безоплатне щеплення отримують і дорослі, аналізи яких не показують наявність антитіл до кору.

Де можна отримати безоплатні щеплення

Безкоштовні щеплення роблять в закладах первинної медичної допомоги. Це дитячі та дорослі поліклініки, амбулаторії і фельдшерсько-акушерські пункти.

Безоплатну вакцинацію проводять  комунальні заклади охорони здоров’я і приватні клініки, сімейні лікарі – ФОП, що уклали відповідні договори з НСЗУ.

Вакцини для новонароджених (БЦЖ і проти гепатиту В) доступні в державних та приватних пологових будинках і неонатологічних центрах.  

Всі вакцини зі списку закуплені державою та є в регіонах. Вони перевірені та безпечні. Якщо виникають якісь труднощі із щепленнями, звертайтесь на гарячу лінію 1677 Національної служби здоров’я України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі