субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МОЗ закупить в США препарат для лікування коронавірусу

МОЗ закупить в США препарат для лікування коронавірусу

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство охорони здоров’я заявило про збільшення хворих на COVID-19 після Вербної неділі та про плани щодо закупки американського препарату Remdesivir, який фахівці з США вважають дієвим для лікування коронавірусної хвороби.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу.  

За його словами, цей препарат вже включено до протоколу лікування COVID-19 в Україні.

«Цей лікарський засіб – Remdesivir, був включений до нашого протоколу, до нашого стандарту лікування 2 квітня. Це дійсно противірусний лікарський засіб, який виготовляється однією з провідних американських компаній. МОЗ зараз займається тим, щоб закупити цей лікарський засіб і привезти його в Україну, в тому числі за допомогою дипломатичних каналів», – сказав він.

Степанов повідомив, що МОЗ суттєво збільшила кількість тестувань методом ПЛР і через це у статистичних даних міністерства відбувся «стрибок» захворювань. Наприклад, протягом доби 18 квітня в Україні зробили 4 695 тестів методом ПЛР.

Міністр охорони додав, що кількість заражених могла збільшитись і через порушення карантину під час Великодніх свят.

«На жаль, багато хто не дотримався наших рекомендацій щодо того, щоб залишатися вдома на Вербну неділю і не відвідувати масово богослужіння. У зв’язку з цим прояви були на четвертий-п’ятий день після відповідно того, як люди інфікувалися і ми побачили одразу ріст захворюваності на коронавірус», – розказав Степанов.

При цьому варто додати, що сьогодні, 19 квітня, кількість нових хворих на коронавірус зменшилася. За добу +343 інфікованих – це на сотню менше ніж минулої доби.

Для довідки. Наразі в США все ще тривають клінічні випробування Remdesivir як препарату для боротьби з COVID-19, однак вже зараз повідомляють про хороші попередні показники. Раніше його випробовували проти еболи, але він не показав хороших результатів. Зараз це препарат під час проведення ряду досліджень на тваринах продемонстрував ефективність у боротьбі зі схожими на COVID-19 коронавірусами, зокрема з SARS та MERS.

У лютому ВООЗ повідомила, що Remdesivir потенційно може допомогти боротися з нинішньою пандемією.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі