п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МОЗ: Мери міст не мають права впливати на карантин

МОЗ: Мери міст не мають права впливати на карантин

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Органи місцевого самоврядування не мають повноважень для пом’якшення або скасування карантинних заходів на території України. Це виключно прерогатива Кабінету Міністрів.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.

За його словами, рішення щодо карантину не можуть ґрунтуватися на будь-якому баченні місцевих чиновників. МОЗ, перед тим як взагалі вийти з відповідними ініціативами, збирає епідеміологів та вірусологів, проводить дослідження іноземного досвіду, а вже з огляду на зроблені висновки вносить свої пропозиції.

«Яку аргументацію почали використовувати ті чи інші мери міст мені не відомо. Принаймні, до нас за консультаціями або до фахівців на місцях вони не зверталися, тому мабуть це суто політичне рішення», – зазначив міністр.

Читайте також: Мер Черкас: Ми просто розвантажили «Епіцентр»

Степанов нагадав, що МОЗ буде пропонувати пом’якшення карантинних заходів з 11 травня.

«Якщо ми говоримо про юридичну частину, то згідно з законом про інфекційні хвороби, чітко визначено, що введення карантину на території країни це виключно прерогатива виключно Кабінету міністрів», – підсумував Степанов.

Нагадаємо. 30 квітня міськвиконком Черкас заявив про пом’якшення карантинних обмежень через численні звернення підприємців, які через карантин виявилися на грані виживання. 1 травня поліція розпочала кримінальне провадження через пом’якшення владою Черкас карантинних заходів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі