понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Мовний закон» у КС: У Зеленського пропонують ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської мови

Суспільство , Політика , Право

«Мовний закон» у КС: У Зеленського пропонують ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської мови

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховна Рада має ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської і мов інших нацменшин. Про що йдеться?

Під час усних слухань у справі щодо конституційності «мовного закону» представник Президента у Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що потрібен окремий закон для нацменшин в Україні.

«Верховна Рада має ухвалити окремий закон, який буде регулювати статус російської мови і інших мов нацменшин», – сказав Веніславський.

Він наголосив, що Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» стосується правового регулювання застосування виключно української.

«Мова виключно про українську мову. Предметом правового регулювання цього закону не є статус інших мов», – уточнив Веніславський.

Представник глави держави у КС запевнив, що позиція Президента стосовно української мови як єдиної державної залишається незмінною.

Проросійський адвокат вже заявив про утиски російськомовних і звернувся до Зеленського.

«Пане Президенте, ми сподіваємося, що сьогоднішня позиція Вашого офіційного представника в Конституційному Суді щодо мовного закону – це думка недостатньо інтелектуального, погано розвиненого і випадкового функціонера. Єдиний спосіб розвіяти сумніви, що це офіційна позиція Президента, який отримав довіру на південному сході – це звільнити чиновника або публічно озвучити свою позицію. По суті, сьогодні офіційний представник Президента вийшов перед Конституційним судом з позицією Порошенко/Парубія, яка посилює розкол країни, консервує політику попереднього злочинного режиму і стискає територію країни до кордонів застосування всього однієї мови», – написав він у Телеграм-каналі.

Нагадаємо. 7 липня Велика палата Конституційного суду розпочала розгляд справи про конституційність Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня 2019 року, а 16 липня він набув чинності.

Проте 21 червня 2019 року до КСУ надійшло подання 51 народного депутата, які просять перевірити на конституційність Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».