вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Мовний закон» у КС: У Зеленського пропонують ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської мови

Суспільство , Політика , Право

«Мовний закон» у КС: У Зеленського пропонують ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської мови

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховна Рада має ухвалити окремий закон, який регулюватиме статус російської і мов інших нацменшин. Про що йдеться?

Під час усних слухань у справі щодо конституційності «мовного закону» представник Президента у Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що потрібен окремий закон для нацменшин в Україні.

«Верховна Рада має ухвалити окремий закон, який буде регулювати статус російської мови і інших мов нацменшин», – сказав Веніславський.

Він наголосив, що Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» стосується правового регулювання застосування виключно української.

«Мова виключно про українську мову. Предметом правового регулювання цього закону не є статус інших мов», – уточнив Веніславський.

Представник глави держави у КС запевнив, що позиція Президента стосовно української мови як єдиної державної залишається незмінною.

Проросійський адвокат вже заявив про утиски російськомовних і звернувся до Зеленського.

«Пане Президенте, ми сподіваємося, що сьогоднішня позиція Вашого офіційного представника в Конституційному Суді щодо мовного закону – це думка недостатньо інтелектуального, погано розвиненого і випадкового функціонера. Єдиний спосіб розвіяти сумніви, що це офіційна позиція Президента, який отримав довіру на південному сході – це звільнити чиновника або публічно озвучити свою позицію. По суті, сьогодні офіційний представник Президента вийшов перед Конституційним судом з позицією Порошенко/Парубія, яка посилює розкол країни, консервує політику попереднього злочинного режиму і стискає територію країни до кордонів застосування всього однієї мови», – написав він у Телеграм-каналі.

Нагадаємо. 7 липня Велика палата Конституційного суду розпочала розгляд справи про конституційність Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня 2019 року, а 16 липня він набув чинності.

Проте 21 червня 2019 року до КСУ надійшло подання 51 народного депутата, які просять перевірити на конституційність Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі