понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мовний омбудсмен розповів про величезну кількість критики на мову навчання у Києві

Суспільство , Освіта

Мовний омбудсмен розповів про величезну кількість критики на мову навчання у Києві

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Велика кількість звернень і критики від громадян щодо мови навчання стосується закладів освіти міста Києва. При цьому йдеться про школи та заклади позашкільної освіти.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на пресконференції, передає «Укрінформ».

«Ми розраховуємо, що найближчим часом будуть оприлюднені результати виборів Київського міського голови. І ми щиро сподіваємося на найближчу зустріч з очільником української столиці, з яким ми б хотіли провести досить плідну і важливу зустріч. Вона буде полягати у розборі тієї проблематики, яку ми помітили за результатами десятків звернень. Бо, підкреслю, що величезна кількість звернень і критики на мову навчання стосується закладів освіти міста Києва. Разом із тим є якісь шляхи у розв’язанні цієї проблеми», – сказав Кремінь.

За його словами, на уроках у київських школах немала частка учителів досить часто, а в окремих випадках – зрідка, використовують російську мову замість української. А на позашкільних заходах російською розмовляє чверть педагогічних працівників, а зрідка використовують 45 %.

Кремінь зазначив, що більшою мірою російська мова замість української використовується в закладах позашкільної освіти – музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо.

«Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників», – сказав Кремінь.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі