п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мовний омбудсмен готує звернення до прем’єра та МОН з приводу скасування тесту з української літератури у ЗНО

Суспільство , Освіта

Мовний омбудсмен готує звернення до прем’єра та МОН з приводу скасування тесту з української літератури у ЗНО

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 2021 року випускники шкіл зможуть складати будь-яке зовнішнє незалежне оцінювання або з української мови та літератури, або лише з української мови. З української літератури окремого тесту не буде.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь виступив категорично проти і зазначив, що це одна з найбільших загроз для освіти та державної гуманітарної політики.  

Скасування обов'язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз

⚠️Скасування обов'язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути по відношенню і до освітньої реформи, і державної гуманітарної політики загалом.Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо. Готую звернення до прем'єр-міністра України та Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована.

Опубліковано Уповноважений із захисту державної мови Четвер, 17 вересня 2020 р.

«Скасування обов’язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути по відношенню і до освітньої реформи, і державної гуманітарної політики загалом. Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо. Готую звернення до прем’єр-міністра України та Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована», – зазначив він.

Уповноважений із захисту української мови наголосив, що неможливо добре засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури. Тому він пропонує створити завдання різного рівня складності для єдиного ЗНО з мови та літератури. Водночас, додає, що можна поділити рівень складності, тобто, для тих, хто планує вступати на природничі спеціальності можна зробити завдання простішими, а для гуманітарного профілю, навпаки, складнішими.

Наразі Кремінь готує звернення щодо перегляду чи аргументації цієї норми.

«Готую звернення до прем’єр-міністра України та Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована», – написав він.

Нагадаємо. ЗНО у 2020 році показало, що близько 23 тисяч дітей серед тих, хто складав іспити, провалили тести з української мови та літератури, а також тест з історії України – це майже 10% дітей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі