понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мовний омбудсмен просить повідомляти про випадки лінгвоциду: подробиці

Cіпратов Роман


Суспільство

Мовний омбудсмен просить повідомляти про випадки лінгвоциду: подробиці

views301

25.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

На захопленій території Луганщини окупанти створили список так званої «екстремістської літератури», до якого увійшло 365 книг, переважно з історії України.

Як пише «Українська правда», це один з проявів політики лінгвоциду російських військових, про які Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень просить повідомляти.

За словами Уповноваженого, такі списки були за часів російської імперії та за СРСР. Окупанти прагнуть знищити освіту, стерти історичну пам'ять та сформувати покоління яничарів, малоросів та манкуртів.

«З перших днів окупації вони перевели школи на російську мову навчання, звільнили вчителів української мови, літератури й історії, провели ревізію бібліотек. Створення такого «чорного списку» – черговий злочин окупантів, їхнє намагання знищення всього українського», – наголосив Тарас Кремень.

Він нагадав, що Секретаріат Уповноваженого постійно фіксує факти лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях та передає їх правозахисним та правоохоронним органам.

Про випадки лінгвоциду можна повідомити електронною поштою: stoplinguacide@gmail.com.

У виданні нагадали, що росіяни заявили про поновлення навчання у школах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. «Освітній процес» пройде без викладання української мови, української літератури та історії України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі