четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Московський патріархат закликає обійматися та причащатися, Вселенський Патріарх – призупинити служби (відео)

Суспільство

Московський патріархат закликає обійматися та причащатися, Вселенський Патріарх – призупинити служби (відео)

views127

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Києво-Печерській лаврі, де проводить богослужіння Московський патріархат, закликають вірян ігнорувати карантин, який запровадили через загрозу поширення коронавірусу.

Священники звернулись до своїх парафіян приходити у храми, приводити дітей, обійматися та причащатися.

Один зі священників МП заявив, що «страшна не епідемія вірусу, а гріх, який губить душу». А потім додав, що не слід боятися, бо «далі буде гірше, якщо ми не покаємось».

«Не дивіться старше покоління чи молодше, усі спішіть у храм, обійміть один одного», – закликав представник російської церкви.

Священник Московського патріархату запевняє, що у боротьбі з коронавірусом допоможе молитва.  

Водночас, Вселенський патріарх Варфоломій у відеозверненні наказав церквам не проводити релігійні служби, обряди та заходи до 31 березня у межах боротьби з поширенням коронавірусу.

Варфоломій закликав вірян терпляче реагувати на обмеження та інші заходи, запроваджені владою для запобігання поширенню коронавірусу. Вселенський патріарх спростував думку, що заходи щодо стримування пандемії підривають основи християнської віри. Однак, наголосив він, на карту поставлено не віру, а людське життя.

«Все робиться задля нашого захисту, задля нашого загального блага, щоб стримувати поширення цього вірусу. Наше звільнення від цієї біди повністю залежить від нашої співпраці. Наша віра міцно вкоренилася в нашій культурі. Наша віра – жива, і немає ніяких виняткових обставин, які можуть обмежити або придушити її. Що повинно бути обмежено і придушене в цих надзвичайних обставинах, то це зібрання і великі скупчення людей. Залишаймося в наших будинках. Будьмо обережними і захистимо оточуючих», – сказав Варфоломій.

Нагадаємо. 8 березня кілька тисяч вірян російської церкви Московського патріархату влаштували хресну ходу «Торжество православья» у Вінниці. Суть цієї акції, яка не пропустила навіть швидку з включеною сиреною, пояснили «боротьбою з коронавірусом, який поширюється світом.

Українська Православна Церква закликає виконувати всі законні розпорядження та карантинні обмеження, які впроваджуються державою, не допускати як ігнорування реальної небезпеки, так і проявів паніки. Синод ПЦУ ухвалив практичні настанови для священиків і вірян у зв’язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі