субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Моніторингова місія ООН рознесла законопроєкт про дезінформацію і закликала владу утриматись від тиску на медіа

Новини , Право

Моніторингова місія ООН рознесла законопроєкт про дезінформацію і закликала владу утриматись від тиску на медіа

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Моніторингова місія ООН з прав людини трьома мовами закликала владу утриматися від цензури та припинити встановлювати непотрібні обмеження для роботи медіа.

Відповідна заява була оприлюднена сьогодні, 31 січня, на сторінці пресслужби місії в Фейсбук.  

Моніторингова місія ООН з прав людини підкреслює, що законопроєкт «про дезінформацію», який хоче запровадити міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський не відповідає міжнародним стандартам прав людини, підриває свободу ЗМІ, а також може призвести до само-цензури.

«Закликаємо українську владу утриматися від встановлення непотрібних обмежень для роботи медіа. Ми поділяємо обурення медіа-спільноти та громадянського суспільства щодо того, що нинішній проект закону про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам прав людини, може підривати свободу ЗМІ та призвести до само-цензури», – йдеться у повідомленні.

Крім того, наголошується, що спроби запровадити будь-яку кримінальну відповідальність за розповсюдження начебто дезінформації чи фейків може призвести до звичайного переслідування журналістів просто за те, що вони виконують свою роботу.

Також вони наголошують, що влада повинна утриматися від створення органів які повинні вести моніторинг та займатися фільтруванням контенту. Боротися з неправдою потрібно, але не за рахунок обмеження свободи.

«Боротися з дезінформацію та фейками необхідно, але не за рахунок обмеження свободи медіа. Закликаємо Міністерство культури, яке розробило цей перший проєкт закону, дотримуватися міжнародних стандартів прав людини, продовжити публічне обговорення та забезпечити його відкритість та інклюзивність», – підсумували в ООН.

Нагадаємо. 17 січня Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський презентував законопроєкт про дезінформацію, яку надають ЗМІ. У ньому передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність до 7 років ув’язнення та 1000 мінімальних зарплат штрафу. Законопроєктом також пропонується запровадити інститут уповноваженого з питань інформації.

22 січня генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес заявив, що український уряд має поважати саморегуляцію та автономію журналістів і не втручатися в цей процес.

23 січня Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що деякі положення порушують права журналістів, а проти дезінформації чинне законодавство вже має протидію.

24 січня Бородянський заявив, що саджати нікого не будуть, а замість ув’язнення будуть суспільно-корисні роботи.

Вчора, 30 січня, Володимир Бородянський повідомив, що скандальний законопроєкт «про дезінформацію» відміняти не будуть, але планують допрацювати.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі