понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МОН України: Ми повернемось за парти у новому навчальному році

Суспільство , Освіта

МОН України: Ми повернемось за парти у новому навчальному році

views110

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство освіти має чіткий намір повернутися до очного навчання школярів у новому навчальному році, однак багато чого зажить від епідеміологічної ситуації. Тому МОН готує платформу для дистанційного навчання.

Про це заявила Любомира Мандзій, в.о. міністра освіти і науки України, під час круглого столу «Освіта після пандемії. Чи змінить карантин якість навчання в українських школах?» у режимі онлайн, який організував Інститут Горшеніна за підтримки інтернет-порталу LB.ua.  

Міністерство освіти планує на початку липня підготувати методичні рекомендації щодо організації 2020-2021 навчального року, щоб вчителі могли їх врахувати при підготовці до нового навчального року.

«У нас є терміни навчального року, визначені законом України про повну загальну середню освіту. Це не менше 175 навчальних днів. Умови навчального року залежать від епідеміологічної ситуації. Але ми розуміємо, живого спілкування, емоцій, очей вчителя або навіть посмішок або настороженості учня на коментарі вчителя – цього буде не вистачати, якщо навчання буде тільки з використанням дистанційних форм. Ми точно повернемося в класи. Головне – щоби це дозволяла епідеміологічна ситуація», – сказала Мандзій.

Також вона розповіла про складні вимоги МОЗ щодо забезпечення дистанції в 1,2 метра між школярами в класах у разі, якщо такі умови збережуться на початку нового навчального року.

На зауваження присутньої під час обговорення вчительки київської початкової школи ЗОШ №258, щодо того, що буде вкрай складно забезпечити ці вимоги при наповнюваності класів більше 30 дітей, Мандзій заявила, що ці умови виконуються під час проведення ЗНО. Крім того, анонсувала прагнення до зменшення наповненості класів.

«Ми повністю виконаємо ці умови під час проведення ЗНО. А що стосується навчання з першого вересня, то ми працюємо зараз із головним державним санітарним лікарем для того, щоб зробити умови якомога більш безпечними. Але розуміємо, що нових шкіл, щоб забезпечити таку дистанцію між учнями, ми за літо не добудуємо. Зменшення наповнюваності класів ми можемо досягти, якщо збудує мережу старшої профільної школи. у цьому випадку, з 2024 року, можливо буде 24 дитини в початкових класах», – зазначила вона.

В. о. міністра освіти додала, що елементи технології дистанційного навчання будуть використовуватися в освітньому процесі з наступного року.

«Тому що вчителі дійсно їх освоїли, зможуть поєднувати (з очним навчанням – ред.)», – вважає вона.

А щоб бути готовими до нових можливих викликів, міністерство готує платформу для дистанційного навчання в Україні. Чи будуть цим користатися – це вже час покаже, однак «держава повинна запропонувати».

«Для того, щоб ми були готові до нових викликів, тому що ми не знаємо, як буде розвиватися ситуація, ми працюємо зараз і фіналізуємо платформу для дистанційного навчання в Україні, оновлюємо підходи та вимоги до дистанційного навчання і навчання з використанням дистанційних технологій. Це те, що ми повинні зробити якомога швидше найближчим часом: запропонувати варіант вирішення школі та вчителю, а вже право вчителя і школи – скористатися тим чи іншим рішенням. Але своє рішення держава повинна запропонувати», – заявила в.о. міністра освіти.

Крім того, вона зазначила, що вчителі на початку нового навчального році будуть перевіряти, як учні засвоїли матеріал, який вони проходили під час карантину, а у планах навчання 2020-2021 передбачено й коригуюче навчання, де до кожного, чи то школа, клас або вчитель, буде встановлений індивідуальний період часу, відповідно до потреб.

«Під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 рік міністерство передбачає проведення так званого коригуючого навчання. Це той період часу, але він буде індивідуальним. Для кожної школи, для кожного класу, для кожного вчителя ми передбачимо коригуюче навчання, для того щоб вчителі могли зрозуміти, діагностувати ситуацію з освоєння матеріалу, який припав на період карантину, узагальнити матеріал, підсумовувати та закріпити цей матеріал за попередній навчальний рік. Безперечно для цього вчителі використають інструменти, які для них будуть зручними. Ми не будемо вказувати, робити оцінки або що -то інше: це вже виключно вибір учителем інструменту для діагностики ситуації освоєння матеріалу, вивчення якого довелося на період карантину», – резюмувала Мандзій.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі