вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МОН дозволяє автономію шкіл у прийнятті рішень щодо навчання

Суспільство , Освіта

МОН дозволяє автономію шкіл у прийнятті рішень щодо навчання

views133

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Структуру навчального року та форми організації навчання, включаючи час карантину, визначає педагогічна рада закладу освіти. І зараз дуже важлива автономія шкіл і вчителів, які можуть самостійно визначати структуру навчання. Про це йдеться у роз’ясненні МОН. 

Тимчасово виконуюча обов’язки міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповіла про автономію шкіл та інші деталі навчального процесу.

«У ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна і весь світ, ми бачимо, наскільки важлива автономія шкіл та вчителів, що прописана у новому Законі «Про повну загальну середню освіту». Дистанційне навчання у школах відбувається по-різному. І тому саме школи повинні визначати, як вони завершать цей навчальний рік, що потрібно підтягнути та вдосконалити, на чому акцентувати увагу. Ми даємо таку можливість, адже вони краще знають свої особливості, учнів та вчителів. І стандартизований підхід до всіх тут не спрацює», – підкреслила вона.

Під час визначення структури та форм навчання педрада має орієнтуватись на освітню програму, навчальний план, вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток, особливості регіону тощо.

У МОН наголосили, що під час карантину навчальний матеріал може бути освоєно за допомогою дистанційного навчання. А після закінчення карантинних обмежень – через ущільнення матеріалу з організацією повторення окремих тем.

Крім того, додається, що навіть не в умовах карантину відповідно до законодавства навчальний рік у школах України має розпочинатися 1 вересня і завершуватися не пізніше 1 липня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі