четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Молдова готова купувати реверсний газ в Україні

За кордоном , Новини , Події , Політика

Молдова готова купувати реверсний газ в Україні

views159

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Молдова купує газ у Газпрому за ціною, за якою могла б купувати реверсний газ в Україні.

Якщо Молдова не зможе отримувати російський газ через відсутність нового контракту РФ з Україною про транзит, Кишинів готовий купувати у Києва реверсний газ. Про це заявила прем’єр-міністр Республіки Молдова Майя Санду під час слухань в комітеті Європарламенту із закордонних справ в Брюсселі.

«Усе, що стосується енергетичної безпеки, — це для нас надзвичайно складне питання. Молдова залежить від російського газу. Зараз, як ви знаєте, йде дискусія між Росією і Україною щодо перешкод для транзиту газу через Україну. Якщо це станеться і не буде знайдено рішення до кінця цього року, тоді Молдова не зможе отримувати газ з Росії, якщо відповідну угоду не буде підписано», — повідомила вона.

Санду нагадала, що зараз уряд Молдови активно працює з урядом Румунії, щоб прискорити імплементацію проекту газопроводу Ясси-Кишинів, але ці роботи не будуть завершені дуже швидко.

«Поставки газу — це технічна проблема, але це і економічна проблема. Ми сьогодні купуємо газ у Газпрому за ціною, за якою ми могли б купувати його і в Україні, той, який вона отримує за системою реверсу», — сказала Санду.

Вона повідомила, що Молдова також працює над проектом взаємооб’єднання національних електричних мереж і енергетичних компаній з системою Європейського Союзу через Румунію.

«Цей проект просувається, і ми маємо підтримку з боку деяких міжнародних фінансових інститутів. Це також займе якийсь час, але десь протягом п’яти років ми будемо мати альтернативи в сфері енергетики», — додала прем’єр Молдови.

Нагадаємо. Раніше Україна запропонувала Молдові скористатися можливостями ГТС, щоб мінімізувати ризики можливого переривання транзиту газу з РФ після 1 січня 2020. Відповідні пропозиції “Укртрансгаз” надіслав у Молдову ще навесні 2019 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі