субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мобільні ДНК-лабораторії допомагають ідентифікувати загиблих в Україні за кілька годин

Світлана Макарова


Технології

Мобільні ДНК-лабораторії допомагають ідентифікувати загиблих в Україні за кілька годин

views159

03.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Україна використовує мобільні ДНК-лабораторії, які дозволяють скоротити тривалість процедури з ідентифікації загиблих на війні до кількох годин.

Про це йдеться в матеріалі британського видання The Independent.

Використання Україною мобільних ДНК-лабораторій дозволяє зробити прорив у науці на війні, пише видання.

Такі лабораторії, йдеться у публікації, дозволяють за кілька хвилин вивчити зразки ДНК загиблої людини. Якщо раніше ідентифікація тіла могла тривати кілька років, то завдяки мобільним лабораторіям час, необхідний на встановлення особи, скоротився до кількох годин.

Мобільні ДНК-лабораторії були надані Україні західними донорами, включаючи уряд Франції та Фонд Воррена Баффета. Вони пересуваються країною в поліцейських фургонах.

The Independent відзначає, що до війни для обробки ДНК необхідно було відправляти зразки на захід України або за кордон, що могло розтягнути процес ідентифікації на роки, однак завдяки мобільним лабораторіям результат може бути миттєвим.

"Раніше через величезну кількість загиблих була велика черга на аналіз ДНК у лабораторіях, які ми мали на заході України", - повідомив виданню Сергій Болвінов, начальник Головного слідчого управління в Харківській обласній поліції.

Але це змінилося, розповів він, додавши, що мобільні лабораторії можуть обробити зразки ДНК лише за 100 хвилин.

Зазначається, що зараз у Харківській області розташовано чотири такі лабораторії, одна з них – в Ізюмі.

Нагадаємо, у липні 2022 року Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен передав Офісу Генерального прокурора мобільну лабораторію ДНК

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі