понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міжнародна організація з міграції допоможе 500 родинам отримати житло

Економіка , Переселенці

Міжнародна організація з міграції допоможе 500 родинам отримати житло

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Понад півтисячі родин, які залишилися без даху над головою в результаті збройної агресії РФ на Сході України, можуть отримати житло завдяки допомозі Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Про це повідомляється на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначається, що МОМ побудує та відремонтує житло для понад півтисячі родин, з яких більше 80% є внутрішньо переміщеними особами, а 20% – місцеві мешканці міста Краматорськ (Донецька область)  та міста Сєвєродонецьк (Луганська область). Проєкт триватиме 5 років. Загальний бюджет – 22,1 мільйон євро.

Фінансування здійснить уряд Німеччини через Банк розвитку KfW, як це і передбачає Меморандум про співпрацю в рамках реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», який підписало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з МОМ, Міською радою Краматорська та Цивільно-військовою адміністрацією Сєвєродонецька.

У проєкті передбачено не тільки будівництво 500 квартир, а й придбання 60 квартир у Краматорську та Сєвєродонецьку. Житло не буде даруватися – нові мешканці отримають його в оренду за помірну орендну плату, а у подальшому зможуть викупити.

Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасового купованих територій Давид Макар’ян в ході пресконференції з нагоди підписання Меморандуму зазначив, що таким чином приблизно 1,5 тисячі ВПО будуть забезпечені житлом.

«Реалізація проєкту розрахована до 2025 року та має забезпечити житлом близько 1500 внутрішньо переміщених осіб. В рамках проекту планується будівництво 500 квартир та ще додатково придбання 60 квартир. Мінреінтеграції зацікавлене у  реалізації проєкту та готове виступити його координатором. Для цього в Міністерстві буде створено Наглядову раду за участі всіх зацікавлених сторін», – сказав він.

МОМ вказує також дані проведеного опитування, у яких йдеться про те, що лише 11% ВПО в Україні зараз мешкають у власному житлі, а близько 60% ВПО вже понад 6 років орендують помешкання та ще 17% живуть у родичів або приймаючих сімей.

«Місцевим громадам, які приймають ВПО, усе ще потрібна додаткова підтримка: від розвитку інфраструктури та економічного потенціалу – до соціального згуртування», – вважає Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.

Міжнародна організація обіцяє дотримуватись всіх сучасних будівельних стандартів при будівництві квартир, включаючи енергоефективність та охорону довкілля.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зазначили, що це вже друга фаза масштабного проєкту у рамках забезпечення житлом ВПО та українців, що проживають на підконтрольній Уряду території України. Перший етап передбачає надання Україні гранту у 25,5 млн євро урядом Німеччини.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та Віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков у червні 2020 року підписали Угоду про фінансове співробітництво. Метою проєкту вказано рефінансування субсидованої державної програми надання кредитів на придбання власного житла. В залежності від фактичних обсягів кредитів за допомогою цього гранту можуть бути рефінансовані близько 1 200 кредитів, а користь від цього проєкту матимуть до 5 000 внутрішньо переміщених осіб.

Вказується також, що кредити домогосподарства можуть отримати за державною кредитною програмою під близько 3% річних, хоча звичайна ринкова відсоткова ставка за наявними кредитами може досягати до 25% річних. При цьому житлова площа профінансованих квартир не може перевищувати межу, встановлену державною кредитною програмою.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі