середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Мюнхенський план» примирення України та Росії зник з сайту, як не було. Але рукописи не горять

За кордоном , Новини , Політика

«Мюнхенський план» примирення України та Росії зник з сайту, як не було. Але рукописи не горять

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Оприлюднений 14 лютого так званий «мюнхенський план» примирення України та Росії, авторами якого стали 3 західних аналітичних центри та Російська рада міжнародних справ, був видалений з сайту Мюнхенської безпекової конференції.

Цей документ викликав дуже жорстку критику через його антиукраїнськість. Відреагували навіть американські експерти. Проте з української сторони, зокрема, від президента України та уряду, не було сказано жодного слова.

Як повідомляє «Європейська правда», сайт конференції прибрав навіть повідомлення, де зазначалось, що даний документ був розроблений за співавторства Мюнхенської безпекової конференції та підтриманий нею.

Немає також жодних пояснень цих дій.

Але ознайомитися з текстом все ж можливо. «Європейська правда» зберегла документ. Його можна прочитати або скачати, якщо перейти за посиланням. https://www.eurointegration.com.ua/files/0/1/016ce80-easlg-statement-ukraine-r6-final.pdf

Нагадаємо. Три міжнародні організації  разом з Російською радою з міжнародних справ склали та оприлюднили свій план припинення війни в Україні. Він включає в себе 12 кроків для вирішення «внутрішнього конфлікту в Україні» і не містить згадки про країну-агресора – Росію. Документом передбачається відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог України щодо Донбасу. 

При цьому, одним з кроків, пропонується запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Також йдеться про поступове зняття санкцій з Росії, зближення між РФ із Євросоюзом та відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.

У документі вказано, що в його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній.

Колишні дипломати США, урядовці та експерти записали та оприлюднили спільну заяву, в якій заявили про помилковість таких пропозицій щодо Донбасу. Вони наголосили, що у цьому «мюнхенському плані» проблема вказана вже в першому реченні: «конфлікт в Україні та навколо неї». Таким чином, цей опис приховує походження проблеми і робить неможливим пошук відповідного рішення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі