п’ятниця, 09 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Місцеві вибори на Донбасі: цукерки «Джек» від нардепів, тиск, бюлетені з мертвими

Суспільство , Політика , Право

Місцеві вибори на Донбасі: цукерки «Джек» від нардепів, тиск, бюлетені з мертвими

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 25 жовтня, по всій країні проходять місцеві вибори. На підконтрольній частині Донбасу фіксують порушення.

Громадянська мережа «ОПОРА» повідомила, що у селі Юр’ївка виявили аномальне збільшення кількості виборців — із 251 до 1 122. Також помітили і масовий підвіз виборців.

«У селі Юрʼївка Мангушського району зазначена масова зміна виборчої адреси. Станом на 31 липня там був зареєстрований 251 виборець, а станом на 30 вересня — 1 122», — розповіли там.

Крім того, тут фіксують масове фотографування бюлетенів виборцями.

«Виборці, які заходять до кабінок, голосують, а потім фотографують виборчі бюлетені, про що можуть свідчити характерні звуки мобільного телефону та спалахи. За повідомленням спостерігача, такі дії носять системний характер», — повідомляють в організації.

За цими фактами спостерігачі звернулися до поліції, яка проводить перевірку.

У Краматорську до поліції звернулася член виборчої комісії з повідомленням про те, що їй погрожував невідомий. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 129 Кримінального кодексу України «Погроза вбивством».

У Дружківці розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі виборчої комісії (ч.3 ст. 157 КК). Голова виборчої комісії заявив про те, що уповноважена особа політичної партії і довірена особа кандидата на пост міського голови блокували виборчу дільницю, що призвело до припинення його роботи з 8:20 до 9:45.

У Бахмуті надійшло повідомлення, що член виборчої комісії надав бюлетень для голосування особі, яка не мала права його отримувати, а саме – за померлого виборця. Подія кваліфікована за ч.3 ст. 158-1 «Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більш ніж один раз» Кримінального кодексу України.

У Мирнограді поліція склала протокол відносно спостерігача: 43-річний чоловік перебував на виборчій дільниці в стані алкогольного сп’яніння. Порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У Маріуполі на кількох виборчих дільницях, в Приморському та Лівобережному районах, поліція зареєструвала повідомлення про погашення бюлетенів для голосування за кандидатів на посаду міського голови. Порушено кримінальні провадження у ч.3 ст. 157 КК.

У Слов’янську чоловіка притягнуть до відповідальності за знищення виборчих бюлетенів. Він розірвав свій бюлетень і бюлетень своєї матері. За фактом пошкодження чужого бюлетеня відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 158-1 КК. А за знищення свого відносно порушника складено адміністративний протокол за ст. 212-23 КУпАП.

У Краматорську і Покровську зафіксовані факти пошкодження бюлетенів виборцями.

Поліцією Луганській області сьогодні, 25 жовтня, станом на 12:00 зареєстровано 30 повідомлень про порушення виборчого законодавства, складено 1 адміністративний протокол за статтею 212-20 КУпАП (Порушення порядку опублікування документів, пов’язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму). Про це повідомила прес-секретар поліції Луганщини Тетяна Погукай.

У Луганській області також офіційно зафіксовані порушення.

У Рубіжному зареєстровано 12 повідомлень про порушення в день голосування: на виборчі дільниці зайшли підозрілі особи з об’ємними речами; стоять агітаційні намети; агітаційні білборди однієї з політичних партій розклеєні по всьому місту; до виборчої дільниці невідомі підвозять виборців; на одній з дільниць невідомі зривають виборчий процес.

Місцеві вибори на Донбасі: цукерки «Джек» від нардепів, тиск, бюлетені з мертвими

У Старобельському районі зафіксовано  7 порушень. Серед них окремо можна виділити те, що у селищі Половинкине народний депутат пригощає мешканців села цукерками «Джек».

У Новопсковському районі при голосуванні на дому кандидат в депутати заходить до маломобільних громадян і надає на них тиск; розміщені агітаційні плакати кандидатів.

У Троїцькому районі виборець кинув на підлогу бюлетені і пішов з приміщення дільниці.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі