п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Місія МВФ повертається в Україну й сподівається на швидкий результат

Економіка , Новини

Місія МВФ повертається в Україну й сподівається на швидкий результат

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Місія МВФ планує повернутися до переговорів щодо нової трирічної програми кредитування. Вона почне роботу в Києві 14 листопада та розраховує на високу результативність. Такі сподівання висловив Пол Томсен, директор управління МВФ з питань Європи, відповідаючи на питання «Голосу Америки».

За словами Томсена, у відносинах України з МВФ є очевидний прогрес, але деякі питання ще потребують вирішення.

Одна з гострих проблем – очищення банківського сектору. Це сфера, в якій Україна має певні досягнення, але існують й серйозні виклики, тому важливо, щоб не відбулося відкату.

Томсен підкреслив, що наша країна демонструє значні успіхи: стабільні макроекономічні показники, грамотну фіскальну та правильну монетарну політику, незалежність центрального банку й очищення фінсектору. Наразі перед урядом стоїть мета зберегти ці досягнення, особливо у банківській сфері, зосередитись на бюджетній консолідації.

В той же час, деякі проблеми залишаються дуже гострими. Україна надто повільно просувається у структурних реформах. Слабкими місцями лишаються корупція та низький рівень державного управління. На думку Томсена, новий уряд має посилити зусилля на цих напрямках.

Переговори між місією МВФ та українським керівництвом стосуються нової трирічної програми розширеного кредитування. Вона замінить колишню програму «стенд бай» обсягом 3,9 млрд доларів. Деталі кредитування українська делегація та представники МВФ обговорювали минулого місяця у Вашингтоні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі