вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінветеранів звітувало про роботу зі звільненими та пообіцяло по 100 тисяч допомоги вже за тиждень

Економіка , Новини

Мінветеранів звітувало про роботу зі звільненими та пообіцяло по 100 тисяч допомоги вже за тиждень

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 24 лютого, після розголосу про те, що звільненим з полону підконтрольних Росії угруповань «Л/ДНР» українцям не надають допомоги та не виплачують обіцяні 100 000 гривень, Міністерство ветеранів оприлюднило звіт своєї роботи за всі 2 місяці. А також пообіцяло розпочати виплати вже наступного тижня.

Відповідний допис з’явився на сторінці Міністерства ветеранів у Фейсбук. 

«Майже 2 місяці Мінветеранів ледь не щодня працює зі звільненими полоненими, тож що було зроблено та що лишилось зробити», – починається повідомлення.

Після цього наголошується, що 25 лютого на засіданні профільних громадських організацій обиратимуть 2 представників, «які вперше увійдуть до складу міжвідомчої комісії, як її повноправні члени», а у четвер міжвідомча комісія буде розглядати заяви звільнених полонених, після чого має ухвалити рішення.

«З наступного понеділка люди отримають на свої банківські рахунки по сто тисяч грошової допомоги і ми нарешті закриємо це питання», – додали в Мінветеранів.

Також повідомляється, що цьому передувала інша важлива робота, завдяки якій «все це сталось».

Так, вказується, що «уряд ухвалив рішення щодо єдиної міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист».

Крім того, 23 з 25 особам допомогли зробити документи та відкрити банківські рахунки, 64 із 76 цивільних осіб, надали допомогу в клінічній лікарні Феофанія (діагностика, психологічна підтримка «дорожня карта» відновлення». Після Феофанії перевели людей, які цього потребували, до інших закладів, переважно до госпіталів Лісова поляна та Циблі.

«Станом на 21 лютого 2020 лише в Лісовій поляні було проліковано та виписано 39 пацієнтів з 40-ка. В межах Госпіталю було надано консультативний супровід та лікування фахівцями госпіталю: терапевтами, неврологами, ортопедом та стоматологом-терапевтом. Зрештою, після надання медичної, психологічної реабілітації людей вдалось виписати з медзакладів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, вказується, що 14 осіб направили до в гуртожитків в Києві, де їх за допомогою громадських організацій забезпечили всім необхідним, зокрема засобами гігієни, продовольством.

12 людей з Феофанії перевели на відновлення в госпіталь в Циблях і зараз там знаходиться 9 людей. Одну з жінок перевели до столичного медзакладу чекати операції на суглобах.

У Мінветеранів зазначили, що продовжують займатися подальшою долею звільнених з полону українців.

Нагадаємо. Журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов написав сьогодні у Фейсбук, що звільнені українці досі не отримали жодної копійки від влади, хоча пройшло вже 2 місяці після обміну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі