понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінветеранів ініціює запровадження Інституту ветеранського омбудсмена

Політика

Мінветеранів ініціює запровадження Інституту ветеранського омбудсмена

views42

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство у справах ветеранів ініціює запровадження Інституту ветеранського омбудсмена на державному рівні.

Про це повідомляє Мінветеранів у Facebook.

«За майже сім років російської військової агресії, на жаль, в державі не створено ефективного механізму правового захисту та правової допомоги, тих, хто самовіддано захищав та захищає Україну. Ветерани, учасники бойових дій заслуговують на гідне забезпечення їх прав, адаптацію до мирного життя та розвиток власних спроможностей», – зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час зустрічі з виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини Олександром Павліченком та національним консультантом ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні Андріаною Арехтою.

За словами Лапутіної, викликає занепокоєння те, що з початком російсько-української війни в рази збільшилася кількість звернень військовослужбовців, добровольців, учасників бойових дій щодо порушення їхніх прав, відсутності якісного юридичного супроводу.

«Розуміємо усі юридичні аспекти правоохоронної діяльності, таємниці слідства, неможливості втручання сторонніх осіб у його хід. Разом з тим, міністерство не може стояти осторонь. Саме тому сьогодні ми на державному рівні ініціюємо запровадження Інституту ветеранського Омбудсмена. На нього покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб », – заявила міністерка.

Інститут ветеранського Омбудсмена буде займатися питаннями з надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з існуючими інституціями з прав людини і підсилюватиме та доповнюватиме їх.

Також Юлія Лапутіна зазначила,що кожен захисник України має знати куди звертатися у разі виникнення порушення його прав, відповідних дій правоохоронних органів, яка інституція відповідає за надання соціальних гарантій.

На даний час Мінветеранів активно працює над розвитком інформаційно-довідкової системи для ветеранів та запрошує ветеранські організації, громадськість, активістів, експертів, правозахисників долучитися до процесу створення інституції ветеранського Омбудсмена.