субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Мінські угоди» закінчилися у 2015, тому Україна має моральне право вийти

Політика

«Мінські угоди» закінчилися у 2015, тому Україна має моральне право вийти

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Верховній Раді України заявили про політичне та моральне право виходу з мінських угод щодо врегулювання на Донбасі. Домовленості закінчилися ще у 2015, а вийти з них можна, якщо Росія «покаже свою несумлінність».

Таку заяву зробив голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко в інтерв’ю LB.ua.  

Він заявив, що Україна має моральне та політичне право відмовитися від мінських угод і почати шукати інші варіанти розв’язання питань Донбасу. Але це можливо, якщо Росія «покаже свою несумлінність». У той же час, Кремль вже пішов на такий крок, коли проводив «вибори» на окупованих територіях.

«В тому випадку, якщо Україна дотримує свої зобов’язання, а Росія – ні, у нас з’являється право – і я тут проводжу аналогію з міжнародним договором – через недотримання і порушення домовленості контрагентом вийти з процесу», – зазначив Мережко.

На його думку, санкції залишаться в силі, оскільки вихід з Мінська відбудеться не з вини Києва.

Мережко зазначив, що мінські угоди закінчилися ще 31 грудня 2015 року. Сьогодні ж мова йде про спроби зберегти зобов’язання та наповнити їх новим змістом.

Крім того, голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики заперечує плани щодо розробки «Мінська-3».

«Такого плану немає. Зараз ми зосереджені лише на сумлінному виконанні того, що зафіксовано в тексті мінських угод, попри всі інтерпретації, на деякі положення, які ми відкидаємо», – додав Мережко.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі