понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінські домовленості – єдиний варіант, але нічого не покращиться, поки Росія буде боятися оточення – Еді Рама

Новини , Політика

Мінські домовленості – єдиний варіант, але нічого не покращиться, поки Росія буде боятися оточення – Еді Рама

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Мінські угоди не є найкращі, але наразі краще за них не існує. Завдяки Президенту Зеленському та новому уряду відбувається покращення щодо імплементації. Але історія вчить, що Росія боїться оточення зі сторони НАТО та ЄС, тож поки є цей страх суттєвого покращення не відбудеться.

Про це розповів чинний Голова ОБСЄ, прем’єр-міністр Албанії і міністр із закордонних справ і у справах Європи Еді Рама під час виступу на українському ланчі в рамках Мюнхенської конференції з безпеки, організатором якого є Фонд Віктора Пінчука та «Ялтинська Європейська стратегія».

За його словами, саме завдяки президенту Зеленському та новому уряду поліпшилася ситуація стосовно встановлення контактів та імплементації Мінських угод, які не є чудовими, але кращого за їхню імплементацію рішення не існує.

«Повинен повторити те, що вже було сказано, що завдяки президенту і новому уряду в Києві є поліпшення стосовно встановлення контактів, спроб просування вперед, щодо імплементації Мінських угод, які можуть не бути чудовими, і вони не є чудовими, але ця угода, підписана в певних умовах, і краще за неї сьогодні не існує», – сказав він

А також поділився своїми враженнями від нещодавнього візиту на Донбас, зокрема, у Станицю Луганську. І закликав всіх німецьких ультраправих виборців, яким щось «погане у цьому Берлині» побачити «цей міст».

«У мене був привілей відвідати президента Зеленського і українську владу в Києві. Також я відвідав територію Станиці Луганської, і я б хотів запросити всіх німецьких ультраправих виборців побачити, яким може бути життя, саме тоді як ми скаржимось, як нам погано в цьому Берліні. Це справжній апокаліпсис зараз, коли тисячам і тисячам людей доводиться перетинати цей міст», – говорив Еді Рама.

При цьому він підкреслив, що бойові дії тривають, хоч і відбувається «поліпшення».

«Хочу привернути вашу увагу до однієї речі. Поліпшення означає краще, ніж гірше. Але просто уявіть: після зустрічі в нормандському форматі було 20 тис. інцидентів і все ще десятки, десятки нещасних випадків. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ робить хорошу роботу, це єдина присутність, яку поважають і приймають обидві сторони», – повідомив він.

І додав, що ситуація навряд чи покращиться, якщо Росія не перестане жити в страху оточення зі сторони НАТО та ЄС. Мовляв, історія цього вчить. Але не став пояснювати, яким способом можна позбавити її цього страху.

«Доти, доки Росія – і це те, чого історія повинна була врешті-решт навчити нас – буде жити в страху бути оточеною, не буде можливого кінцевого рішення. І доти, доки Росія буде жити в страху бути оточеною НАТО і ЄС, нічого не покращиться», – сказав Рама.