четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінреінтеграції опублікувало проєкт концепції розвитку кримськотатарської мови

Суспільство

Мінреінтеграції опублікувало проєкт концепції розвитку кримськотатарської мови

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України був розроблений та оприлюднений проєкт Концепції розвитку та популяризації кримськотатарської мови. Програма уряду приурочена до Міжнародного десятиліття мов корінних народів в період з 2022 — 2032 року.

Про це повідомляє прес-центр Мінреінтеграції.

За інформацією голови Міністерства реінтеграції Олексія Резнікова, розробка проекту Концепції відбулась за допомогою спільної роботи органів влади, науковців НАН України, освітян, Меджлісу кримськотатарського народу, неурядових організацій та експертів, у тому числі – з тимчасово окупованої території Криму.

Зазначається, що внаслідок тимчасової окупації території АР Крим Росією, мовне питання корінних народів набуло критичного статусу.

«Ми спробували підійти до кримськотатарської мови не тільки з точки зору необхідності збереження унікальної спадщини, а як до живої мови, яка повинна передаватися від покоління до покоління і вирішувати завдання комунікації в сучасному світі… Йдеться не тільки про захист мови корінних народів, а й про величезні можливості для всієї української нації. Сьогодні тюркськими мовами розмовляє 170 мільйонів осіб, зокрема і наші стратегічні партнери», — заявив Резніков.

Наразі, електронний варіант Концепції знаходиться у відкритому доступі. З ним можна ознайомитись на офіційному сайті Мінреінтегріції.

Відомо, що Мінреінтеграції спрямувало звернення до Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову в сервіс Google Translate. Також відомство звернулося до сервісу з вивчення іноземних мов Duolingo з ініціативою запуску курсів кримськотатарської мови.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі