понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міноборони заявило про плани розпочати фінансування ОТРК «Сапсан» (фото, відео)

Економіка , Суспільство , Технології

Міноборони заявило про плани розпочати фінансування ОТРК «Сапсан» (фото, відео)

views161

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Заступник міністра оборони з озброєння упевнений, що дніпровські фахівці створять власний високоточний ракетний комплекс середньої дальності «Сапсан» на рівні, який, можливо, перевершить російський ОТРК «Іскандер». Проєкт вже вивчається у військовому відомстві України.

Про це заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк розповів в інтерв’ю Defense Express.

«Міністерство оборони зараз дуже ретельно вивчає цей проект і я сподіваюсь, що з 2021 року ми знайдемо всі можливості щодо його фінансування. Щоб найближчим часом ми отримали цей необхідний комплекс на озброєння Збройних сил», – відзначив він.

Миронюк упевнений, що дніпровські фахівці мають необхідний потенціал для створення комплексу «Сапсан» на рівні, який не буде поступатися, а можливо й перевершить російський ОТРК “Іскандер”.

«На сьогодні, враховуючи той стан в якому перебуває це підприємство, я думаю що так (вони зможуть це зробити)», – зазначив він.

Читайте також: Відбулася презентація мобільного 120-мм міномета «Смерека» на базі бронеавтомобіля «Варта» (фото, відео)

Раніше народний депутат України Роман Костенко після відвідування підприємства «Хартрон» зазначив, що, за попередніми оцінками, тільки на закінчення випробувань українського оперативно-тактичного ракетного комплексу необхідно близько $300 мільйонів.

Довідка. Вперше характеристики комплексу «Грім-2» були озвучені у 2016 році. Тоді стало відомо, що КБ «Південне» розробляє ОТРК з дальністю 280 км за фінансування Саудівської Аравії, а для України мала бути створена версія «Сапсан» з дальністю до 500 км.

На початку 2018 року були оприлюднені кадри зі стендовими випробуваннями двигуна ракети, які проводилися кілька разів.

Читайте також: ДП «Авіакон» модернізує бойові гелікоптери Мі-24

На Міжнародній виставці «Зброя та безпека-20182» Конструкторське бюро «Південне» показало демонстраційні ролики про польові випробування шасі бойової машини, випробування демонстратора бойової частини, а також збирання конструкторського макета бойової ракети. Також було продемонстровано нові головки самонаведення для ракет.

Пізніше повідомлялося, що на підприємстві вже зібрано щонайменше 12 ракетних двигунів для ОТРК, а його випробувальні пуски заплановані на кінець минулого року. Проте, після цього, інформація про те, чи відбулися випробування і як реалізується проект на цей момент відсутня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі