субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міноборони РФ підтвердило зараження коронавірусом курсантів Військово-медичної академії: як це сталося

Міноборони РФ підтвердило зараження коронавірусом курсантів Військово-медичної академії: як це сталося

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

20 квітня Міністерство оборони Російської Федерації підтвердило спалах коронавірусної інфекції в Військово-медичній академії в Петербурзі. Позитивні тести обчислюються десятками, і саме цих курсантів готували до іноземних армій. А приховати не вдалося.

Оборонне відомство Росії офіційно зробило заяву 20 квітня. При цьому вперше не виступили ретранслятором «традиційно обрані державні ЗМІ».

«В ході проведення поглибленого медичного обстеження і тестування в Військово-медичної академії ім. С. М. Кірова у курсантів факультету підготовки лікарів для іноземних армій виявлено наявність збудника нової коронавірусної інфекції»,  – цитує Міноборони ТАСС.

Не вказується й кількість заражених іноземців, однак «раніше з посиланням на курсантів говорилося про 60 військовослужбовців, яких в Петербурзі готують для зарубіжних армій».

«Серед громадян Російської Федерації, які навчаються на інших факультетах, виявлені ще 55 осіб з позитивними пробами на коронавірусу інфекцію нового типу. Міноборони робить акцент на тому, що стан всіх хворих «нормальний, симптоматичних проявів не спостерігається, курсанти ізольовані», – пише «Фонтанка».

Крім того, в офіційній заяві Міноборони йдеться про те, що ті слухачі, хто контактували із зараженими «перебувають під наглядом медиків і розміщені на додатково розгорнутих фондах на карантині». А також спростовується інформація щодо того, що інфіковані брали участь «в тренуваннях в складі парадних розрахунків в Санкт-Петербурзі та в підмосковному Алабіно».

Водночас «Фонтанка» нагадує слова близьких курсантів, а також одного з військовослужбовців, які стверджують, що спалах коронавірусу стався 16 квітня – в день, коли офіційно був перенесений парад Перемоги. І навіть розкрили хронологію зараження саме тут, у курсантів.

Листи про ситуацію в петербурзькій Військово-медичної академії ім.Кірова почали надходити до редакції «Фонтанки» з 8 квітня, звертались переважно дівчата курсантів. Саме завдяки цьому вдалося скласти хронологію поширення коронавірусу у виші.

Початком можна вважати підготовку параду до Дня Перемоги, коли розпорядженням заступника начальника академії Сергія Буніна задіяний в торжестві особовий склад 2-го, 3-го і 4-го факультетів був переведений на казармений стан. Вказівка ​​– від 9 квітня, термін виконання – з 13-го числа.

Того ж дня, 9 квітня пройшли перші тренування до параду «і ряди курсантів потрапили в об’єктив фотографа «Фонтанки», але прес-секретар ВМедА Лада Кравцова несподівано спростувала очевидне. Маневри вона пояснила походом на обід, і гвинтівка Мосіна за плечем кожного курсанта її, здається, не збентежила».

10 квітня тренування пройшли на військовому аеродромі в Левашово, куди привезли автобуси, набиті курсантами та офіцерами.

16 квітня президент Володимир Путін оголосив про перенесення параду, підкресливши: «… ризики в зв’язку з коронавірусом не дають мені права проводити підготовку до святкування 9 Травня».

Саме у цей день на іноземному факультеті було зафіксовано спалах COVID-19. Захворіли відразу 60 осіб.

Після цього всіх закрили у гуртожитку на казарменому стані. Триста людей жили в гуртожитку за адресою: вул. Академіка Лебедєва, 37. Деякі вже з підтвердженим діагнозом. Проте говорити їм заборонили.

«Розмови курсантів контролюються командуванням вузу і органами держбезпеки. За витік загрожують дисциплінарною та кримінальною відповідальністю. Але не згадують при цьому, що посадові особи самі несуть кримінальну відповідальність за приховування істинної картини медико-біологічного стану здоров’я населення», – йдеться в матеріалі.

Лише один з майбутніх військових лікарів ризикнув порушити встановлені в академії заборони і вийшов на зв’язок з «Фонтанкою». За його словами, COVID-19 підтверджений у начальника одного з факультетів.

«На нараді у начальника академії 17 квітня 2020 року вирішили не виселяти курсантів в квартири на самоізоляцію, а тримати в гуртожитку, в осередку зараження, в скупченому колективі (що збільшує ймовірність зараження) і годують при цьому як в тюрмі», – написав курсант Сергій.

Тобто, перші хворі були виявлені не пізніше 16 квітня, а 20 квітня офіційні представники до спілкування з пресою виявилися не готові.

«У пресслужбі готують якусь відповідь. У Міноборони. Якщо ви звернетеся до них з офіційним запитом, я думаю, вони вже можуть щось сказати. Я, на жаль, не уповноважена. Наскільки я знаю, щось там готується. Те, що я вам зараз скажу або не скажу, це все буде неофіційно. Я так розумію, що у вас зараз теж є певні заборони на публікацію неофіційної інформації, тому краще вам самим підстрахуватися і в Міністерство оборони з цим питанням краще звернутися», – сказала преспредставник ВМедА Лада Кравцова.

На запитання журналістів щодо заборон попри відсутність воєнного стану та офіційної цензури, вона відповіла, що «є певні обмеження, наскільки я знаю. Аж до закриття якихось ресурсів. Мені це довели».

«А вам не довели, що приховування інформації тягне за собою кримінальну відповідальність для посадових осіб?», – спитала «Фонтанка».

«Я вам сказала, куди звернутися – до посадових осіб за коментарями до Міністерства оборони. Все чітко», – закрила питання преспредставниця Військово-медичної академії.

Власне, питання щодо окупованих території можна також вважати відкритим. Окупанти не підтверджують наявність великої кількості заражених і летальних випадків, приховуючи дані не лише серед військових, а й не говорячи про реальний стан з поширенням коронавірусу мирному населенню як в Криму, так і в ОРДЛО.

При цьому саме 20 квітня, після змушеного оприлюднення того, що намагалися приховати, Роскомнагляд заблокував сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Відповідне рішення було прийнято на вимогу Генеральної прокуратури РФ. І це перший випадок блокування Генпрокуратурою РФ державного сайту іншої країни.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі