четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міноборони ліквідує половину підприємств

Економіка

Міноборони ліквідує половину підприємств

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Майже 100 різних підприємств, що працюють на Міноборони, чекає кардинальна реформа до 2022 року. Йдеться про проєктні інститути, будівельні управління, заводи, лісгоспи та санаторії.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони, передає «Патріот Донбасу».

Так, зазначається, що 44 держпідприємства Міноборони підлягають ліквідації, 42 – реорганізації, а ще 5 будуть передані на приватизацію у Фонд державного майна України. Це передбачено стратегією реформування об’єктів держвласності зі сфери управління оборонного відомства.

Вказується, що відомство врахувало зауваження громадських організації за результатами аналізу ефективності роботи підприємств і вивчило іноземний досвід управління підприємствами воєнної сфери. Було враховано й прогноз майбутнього безпекового середовища.

Ті підприємства, що плануються до реорганізації, спроможні економно, якісно та ефективно працювати на потреби Збройних Сил і тому важливі для Міноборони. У секторі задіяні тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів. Перелік суб’єктів держвласності, що задіяні у виконанні найважливіших функцій у рамках реформування сектору оборони, затверджено Наказом Міністерством оборони України від 11 вересня 2020 року.

«Ті ж підприємства, діяльність яких безпосередньо не пов’язана із майбутніми потребами сектору оборони, сплановані до передачі на приватизацію у Фонд держмайна. Крім того, 15 підприємств Міноборони знаходяться на тимчасово окупованій території у Криму. Планується, що до 2022 року у сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 – у функціональному управлінні Головного управління майна та ресурсів, а 2 – Головного управління розвідки Міністерства оборони України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що переважна кількість державних підприємств перебуває під управлінням Головного управління майна та ресурсів Міністерства оборони, посаду очільника якого нещодавно «продавали на корупційному аукціоні» за 60 тисяч доларів.

Крім того, висловлюється занепокоєність з приводу відсутності у списку перспективних підприємств Міністерства оборони наявних зараз центрів адаптації для військовослужбовців і санаторіїв, де зокрема проходять реабілітацію військові поранені на сході України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі