середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінкульт подав до суду на УПЦ МП, яка не пускає комісію до Лаври: деталі

Cіпратов Роман


Суспільство , Події

Мінкульт подав до суду на УПЦ МП, яка не пускає комісію до Лаври: деталі

views128

31.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Представники Мінкульту у п'ятницю знову не змогли потрапити до Києво-Печерської лаври та подали позов до суду через перешкоди з боку УПЦ МП.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

«Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» знов не змогла розпочати свою роботу через супротив УПЦ МП. Через це Заповідник звернувся до Господарського суду м. Києва, щоб усунути численні перешкоди, які чинить УПЦ МП на шляху передачі в законний спосіб майна Лаври законному власнику – державі. Будемо вирішувати ситуацію в законний спосіб», – заявили у відомстві.

У Мінкульті повідомили, що у п'ятницю комісія з приймання-передачі майна знову не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання УПЦ МП. При повторній спробі оглянути одне з приміщень комісія не змогла потрапити до будівлі, бо вона була закрита. Ключі, яки передали представники Монастиря, не підійшли до серцевини замку приміщення.

Міністр культури Ткаченко додав, що згідно зі ст. 381 Цивільного кодексу власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування своїм майном.

29 березня у Хрестовоздвиженській церкві на нижній території Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) провела останнє богослужіння. 30 березня духовенство УПЦ (МП) має залишити київську лавру, хоча не хоче цього робити і тому подало позов до національного заповідника «Києво-Печерська Лавра».

За словами «намісника» Павла (Лебедя), він і духовенство УПЦ МП має право залишитися і не планує залишати Лавру до закінчення судового розгляду із заповідником «Києво-Печерська Лавра».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі