субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністр реінтеграції розповів, скільки доведеться витратити часу на розмінування Донбасу

Політика

Міністр реінтеграції розповів, скільки доведеться витратити часу на розмінування Донбасу

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Розмінування окупованих територій Донбасу триватиме не менше 25 років і обійдеться Україні в сотні мільйонів євро.

Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю телеканалу «Дом».

Зокрема, міністр послався на досвід Хорватії по ліквідації наслідків війни 1991-1995 років.

«Двадцять п’ять років тому закінчилася та війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні, що цього року вони планують розмінувати до 50 кв. км», ‒ повідомив Резніков.

За словами міністра, сума, яка витрачена Хорватією на розмінування, наближається до мільярду євро. Скільки коштів знадобиться Україні, стане відомо тільки після деокупації східних територій та проведення повного аудиту.

«І якщо математично підійти, то один день війни дає п’ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, відповідно до хорватської матриці, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30», ‒ констатував Резніков.

Урядовець також нагадав, що згідно з думкою фахівців, зараз щільність наявних мін та вибухонебезпечних речовин на території України більше, ніж у будь-якій точці світу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі