понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністр оборони назвав попередню причину авіакатастрофи

Події

Міністр оборони назвав попередню причину авіакатастрофи

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр оборони Андрій Таран заявляє, що військовий літак АН-26, що розбився на Харківщині, скоріш за все, зачепився крилом за землю.

Про це сьогодні, 26 вересня, повідомив Міністр оборони України Андрій Таран під час спілкування з журналістами на місці катастрофи літака АН-24Ш, йдеться на сайті Міністерства оборони.

«Усе йшло за планом, літак виконував тренувальні польоти для навчання курсантів. За штурвалом перебував пілот — інструктор, курсанти по черзі сідали у праве крісло поруч з ним для отримання навичок пілотування та керування літаком», — повідомив Андрій Таран.

Він зазначив, що, згідно попереднього аналізу, літак, скоріш за все, зачепився крилом за землю.

«Бортовий самописець зараз знаходиться в літаку, після аналізу інформації, яка там записана, можна буде робити висновки», — повідомив він.

Таран також додав, що попередня оцінка фахівців з льотної безпеки свідчить про те, що сталась відмова одного з датчиків у лівому двигуні повітряного судна. Таким чином, сам двигун не відмовив – не працював а один з його датчиків. За словами міністра, двигун літака мав в запасі більше п’яти тисяч льотних годин до чергового ремонту.

Андрій Таран також розповів, що цей літак 1977 року виробництва, тобто йому 43 роки. Водночас додав, що машина могла здійснювати польоти ще 3 роки без поновлення ресурсу (мовиться і про двигуни, і про сам борт).

Крім того, очільник відомства зазначив. що упродовж вчорашнього дня літак здійснив шість злетів та п’ять посадок, і мав ще працювати до 23.00. Тобто, усе йшло за планом.

«Безумовно, сталася жахлива трагедія, причини будемо з’ясовувати. Остаточні висновки буде зроблено після розшифрування бортових самописців», — підсумував Міністр оборони України Андрій Таран.

Командування Повітряних Сил ЗСУ проінформувало, що місце аварії військового літака АН-26 огородили і створили оперативний штаб. Уже знайшли бортові самописці, вони вціліли, але їх іще не вилучили із літака.

Також повідомляється, що «інформація щодо літака Ан-26Ш, який зазнав катастрофи під Чугуєвом на Харківщині, начебто не був не готовий до виконання польотів й планувався найближчим часом до ремонту НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ».

«У 2020 році між Командуванням Повітряних Сил та ДП «Антонов» дійсно було укладено договір щодо продовження строків служби дев’яти літаків Ан-24, Ан-26, Ан-30 Повітряних Сил, зокрема й Ан-26Ш (б/н 76). Зазначені роботи були виконані ДП «Антонов» у повному обсязі, і за їхніми позитивними результатами ДП «Антонов» продовжило призначений строк служби та строк служби до наступного ремонту цього літака на 2 роки», – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі