середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністр МЗС Естонії розкритикував Путіна за заперечення окупації Балтійських країн

Політика

Міністр МЗС Естонії розкритикував Путіна за заперечення окупації Балтійських країн

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу звинуватив президента Росії Володимира Путіна у помилковому та цинічному трактування історії Балтійських країн під час Другої світової війни в опублікованій напередодні статті.

Про це міністр МЗС Естонії Урмас Рейнсалу написав у Фейсбуці.  

Він наголосив, що Путін продовжує спотворювати історію.

«Президент Росії Володимир Путін продовжує представляти помилковий історичний наратив. Він окремо говорить і про Балтійські країни, посилаючись на те, що країни Балтії приєдналися до Радянського Союзу на підставі договору і за згодою обраних народних представників і це відповідало міжнародному і внутрішньодержавному праву того часу. Ці твердження помилкові від початку і до кінця, і я їх засуджую», – написав Рейнсалу.

Міністр окремо акцентував увагу на особливому цинізмі таких тверджень, «на тижні, коли виповнюється 80 років з моменту протиправної окупації Балтійських країн». І додав, що у своїй статті Путін згадує Нюрнберзький процес і його значення.

«Засудження злочинів проти людства дійсно важливе для забезпечення справедливості й запобігання повторення злочинів. Виходячи з цього, в інтересах спільного майбутнього Європи – на відкритому Міжнародному судовому засіданні дати правову оцінку цим злочинам проти людства, вчиненим режимом Радянського Союзу, що підтримував комуністичну антигуманістичну ідеологію», – наголосив Рейнсалу.

Варто нагадати, що президент Росії Володимир Путін у своїй статті на тему Другої світової війни, яку було опубліковано напередодні в журналі National Interest, написав, що приєднання Балтійських країн до СРСР за пактом Молотова-Ріббентропа здійснювалося «за згодою їхньої влади» і «відповідало нормам міжнародного та державного права того часу».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі