понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністерство закордонних справ викликало чеського посла через зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами

За кордоном , Новини , Політика

Міністерство закордонних справ викликало чеського посла через зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами

views110

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посла Чехії в Україні Радека Матулу викликали до МЗС для надання пояснень щодо зустрічі чеського президента Мілоша Земана з представниками «Світової ради підкарпатських русинів». Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в межах міжнародних визнаних кордонів. Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію», — повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Катерини Зеленко.

Пані Зеленко також наголосила, що у міністерстві й надалі реагуватимуть на будь-які випади проти українського суверенітету та територіальної цілісності.

Президент Чехії на початку вересня прийняв делегацію з семи осіб, представників «Світової ради підкарпатських русинів» — чеської неурядової організації, яка «бореться за надання автономії в складі України».

Після зустрічі, прес-секретар чеського керманича Їржі Овчачек підкреслив, що пан Земан повністю підтримує територіальну цілісність України.

«Його слова — лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають, — цілком і повністю внутрішня справа України. В цей процес президент не буде втручатися», — заявив пан Овчачек.

Також він додав, що у випадку зустрічі чеського та українського президентів, пан Земан порушить русинське питання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі