середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила, які діятимуть після послаблення карантину з 11 травня

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила, які діятимуть після послаблення карантину з 11 травня

views107

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Відповідний документ опублікований на сайті міністерства. В ньому наводяться правила, яких має дотримуватися бізнес чи підприємства, які планують відкриття після 11 травня. А також рекомендації людям стосовно правил перебування у громадських місцях.

Так, наприклад, МОЗ вказує основні вимоги до роботи кафе і ресторанів з 11 травня:

 • проведення термометрії всіх працівників перед початком робочого дня. Якщо температура виявиться вищою за 37,2 градуса – такого співробітника зобов’язані не допускати до роботи, як і людей з ознаками респіраторних захворювань;
 • обслуговування в громадському харчуванні дозволяється тільки на виніс за попередніми замовленнями та/або на літніх майданчиках просто неба. У такому разі між столами повинна бути дистанція 1,5 м, а за кожним з них може розміщуватися одна або дві людини;
 • на вході необхідно розмістити антисептики;
 • адміністрація або персонал самі повинні контролювати і забезпечувати умови щодо запобігання чергам;
 • меню має розташовуватися поруч з місцем видання замовлень, давати меню клієнтам не можна;
 • замовлення повинні видавати виключно в одноразовому посуді і закритій тарі;
 • працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту, а роботодавець має забезпечити їх п’ятиденний запас і стежити за виконанням цього правила;
 • людей з групи ризику необхідно тимчасово усунути від роботи в громадському харчуванні;
 • перед і після відкриття, а також кожні дві години приміщення треба обробляти мийними та дезінфекційними засобами;
 • місце проведення розрахунку повинно бути обладнане пристроями для безконтактної оплати, поличкою для передавання замовлення без контакту з клієнтом.

Майже те саме стосується і відкриття інших закладів у відношенні основних вимог. Однак по кожному виду діяльності чи бізнесу варто дивитися окремо. Наприклад, магазини обмежуються кількістю відвідувачів, а нотаріуси – часом на одного клієнта.   

Також, з 11 травня в парках дозволять відвідувати зони відпочинку і заняття спортом, але там, де є облаштовані туалети і зони з наявністю рідкого мила та антисептиків на вході в зону відпочинку. Проведення організаційних заходів та робота атракціонів заборонені.

Відвідувачі парків та скверів мають право:

 • користуватися зонами відпочинку з дотриманням індивідуальних заходів профілактики і в групах не більше 3 осіб;
 • використовувати рекреаційні зони для індивідуальних пробіжок і занять спортом з дотриманням належного соціального дистанціювання та правил, встановлених адміністрацією.

Нагадаємо. 4 травня на позачерговому засіданні уряд прийняв рішення про продовження карантину до 22 травня, однак з 11 травня вже будуть послаблення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі