субота, 01 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Міністерство оборони пояснило суттєве скорочення матдопомоги військовим

Економіка , Новини

Міністерство оборони пояснило суттєве скорочення матдопомоги військовим

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство оборони України пояснило, чому у 2020 році розмір матеріальної допомоги військовослужбовцям для вирішення соціально-побутових проблем буде суттєво скорочений. Мова йде про наказ, згідно з яким розмір матеріальної допомоги зменшено в 20 разів.

Відповіді опублікували на сторінці Міноборони в Фейсбук.  

Так, Міноборони наводять дані за 2019 рік щодо отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем. І вказують, що дісталася вона не більше ніж третині військовослужбовців. Причиною вони називають відсутність чітких критеріїв виплат і наголошують, що розподіл залежав від суб’єктивних підходів у військових частинах.

Через це з’явилося соціальне напруження, а у ЗСУ проявилася корупція. Щоб цього позбутися, вирішили підійти до виплат по-новому.

«Такий підхід, по-перше, значно збільшить кількість військових, які зможуть отримати допомогу – потенційно до 100%, а по-друге, поліпшить прозорість і справедливість процесу її виплати», – йдеться в повідомленні.

Тепер визначати випадки, що вимагають обов’язкової виплати допомоги, має спеціально створена експертна група, яка повинна також визначити чіткі критерії при прийнятті відповідних рішень для керівників, командирів військових частин. За підсумками її роботи до наказу військового відомства від 18 лютого 2020 року № 45 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2020 рік» будуть внесені необхідні поправки.