понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінфін озвучив строки виплати компенсації за зруйноване житло на Донбасі

Економіка

Мінфін озвучив строки виплати компенсації за зруйноване житло на Донбасі

views45

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Заступниця міністра наголосила, що виплата компенсації за зруйноване житло – це «цивілізований підхід, застосовуваний у країнах зі збройними конфліктами».

Про це заступниця міністра Голованчук розповіла в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Коли ми робили розрахунки для Міністерства фінансів, для того, щоб перекрити потребу за кількістю зруйнованого житла на підконтрольній уряду території, ми відштовхувалися від 698 одиниць. Тобто, за нашою інформацією, приблизно 700 будинків повністю зруйновано. Цю інформацію ми отримуємо від Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій, які з 2014 року фіксували ці руйнування під час обстрілів і вибухів», – сказала Голованчук.

При цьому вона зазначила, що це не остаточна цифра. Так, за її словами, частина будинків була відновлена ​​за рахунок власних коштів або міжнародних організацій, ще є частина будинків, до яких не можуть дістатися через розташування безпосередньо на лінії розмежування. До того ж, не всі зруйновані об’єкти були зареєстровані як житлові будинки.

Заступниця міністра зазначила, що на 2021 рік за цією програмою передбачається 114 млн грн, що є доволі великою сумою.

«І якщо ми такими темпами зможемо рухатися, то за 3-4 роки ми зможемо здійснити всю компенсацію», – наголосила вона.

Голованчук підкреслила, що виплата компенсації за зруйноване житло це цивілізований підхід, застосовуваний у країнах зі збройними конфліктами.

«Я розумію, що для більшості людей втрата майна та іноді втрата рідних у цих будинках не може бути обчислена взагалі жодними сотнями тисяч гривень. Але наголошую, що через цю процедуру компенсуються втрачені майнові права. Тобто йдеться не про заміну житла, а про компенсацію за сам факт його втрати. Це в жодному разі не виключає подальших кроків щодо компенсації фактичних збитків за втрату житла», – додала заступниця міністра.