понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мін’юст виграв суд у російського ВЭБ по акціях Промінвестбанку

Економіка

Мін’юст виграв суд у російського ВЭБ по акціях Промінвестбанку

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У рішенні суду йдеться про те, що арбітраж Стокгольма не мав юрисдикції виносити рішення проти України у цій справі.

Про це повідомляє Finbalance.  

Київський апеляційний суд відмовився задовольнити заяву російського Внешэкономбанка (ВЭБ) у справі про визнання та надання дозволу на виконання рішення арбітра Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, яким за позовом російського держбанку ВЭБ було зобов’язане Міністерство юстиції України зупинити примусову реалізацію 99,77% акцій Промінвестбанку.

Суд погодився з доводами Міністерства юстиції України, що рішення арбітру було винесено щодо спору, який не підпадає під умови арбітражної угоди. Таким чином, «арбітр не мав юрисдикції виносити рішення проти держави України у цій справі».

Також суд підкреслив, що «держава Україна була позбавлена можливості розгорнуто викласти свою позицію у справі з причин, які жодним чином не залежали від неї і не могли бути усунені нею».

«Визнання та звернення до виконання рішення надзвичайного арбітра ставить під загрозу забезпечення принципу верховенства права та правової визначеності, перешкоджаючи державі забезпечити виконання арбітражного рішення Арбітражного суду (м. Гаага, Королівство Нідерландів) від 02.05.2018 у справі ПТС № 2015-36 за позовом ТОВ «Еверест Істейт» та інших проти Російської Федерації згідно із зобов’язаннями, покладеними нa державу відповідно до Нью-Йоркської Конвенції», – йдеться в ухвалі Київського апеляційного суду від 07.09.2020.

Раніше Північний апеляційний господарський суд відмовив Промінвестбанку в задоволенні апеляційної скарги щодо скасування рішення госпсуду Києва від 5 травня 2020 року і залишив в силі арешт активів банку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі