вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мін’юст не чекатиме рішення КС і внесе зміни у закон про очищення влади

Суспільство , Політика , Право

Мін’юст не чекатиме рішення КС і внесе зміни у закон про очищення влади

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство юстиції не чекатиме на рішення Конституційного Суду у справі щодо конституційності закону про очищення влади, щоб внести до нього зміни. Хоча «нам цікава думка Конституційного Суду».

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Конституційному Суді під час усних слухань у справі щодо конституційності цього закону.

За його словами, Мін’юсту «цікава думка Конституційного Суду», але чекати рішення не планується.

«Звичайно, чекати – це зручна позиція. Але у нас є рішення ЄСПЛ про стягнення мільйонів. Завдавати державі ще більше збитків недоцільно. Безумовно, нам цікава думка Конституційного Суду, але у мене склалося враження, що їм також цікава наша думка, і вони очікують, що ми приберемо левову частку проблем із цим законопроєктом», – сказав він.

Міністр також додав, що законопроєкт про внесення змін до закону «Про очищення влади» вже розроблений і внесений на розгляд Кабінету міністрів.

Варто нагадати, що Конституційний суд України поновив усне слухання у справі щодо закону про люстрацію, щоб дослідити практику ЄСПЛ, а також позицію Президента та Верховної Ради.

У вересні 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про очищення влади» (люстрацію), у якому передбачено заборону щодо обіймання посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. У Єдиному державному реєстрі осіб перебувають 893 людини, до яких застосовано положення закону України «Про очищення влади».

24 лютого 2020 року Європейський суд з прав людини вирішив не розглядати апеляційну скаргу України у справі щодо закону про очищення влади (люстрацію). Таким чином рішення ЄСПЛ у цій справі від 17 жовтня 2019 року, яким було встановлено порушення прав українських чиновників, остаточно набуло чинності.

Судом було встановлено порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ заявників на національному рівні та порушення статті 8 (право на повагу до приватного життя) конвенції. Крім того, наголошувалось, що закон про очищення влади застосовується до дуже широкого кола осіб і що закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю, що мала місце в період правління колишнього президента.

17 червня міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Мін’юст на виконання рішення ЄСПЛ розробив зміни до закону «Про очищення влади» і підготувався до виплат особам, які виграли відповідну скаргу в ЄСПЛ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі