понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мільйони на виховання «нового громадянина» в Криму: Росія робить «солдат Путіна»

Новини , Новини окупації

Мільйони на виховання «нового громадянина» в Криму: Росія робить «солдат Путіна»

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Від початку 2016 року окупаційна влада в Криму витратила понад 100 млн рублів (37,9 млн гривень) на виховання «нового громадянина». Це міжнародний злочин, у якому беруть участь система освіти, культури та спорту. Дітей вчать служити Росії зі зброєю в руках і не жаліють на коштів.

Про це  з посиланням на дані так званого «Міністерства доходів Криму» повідомила правозахисниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.  

За її словами, з кримських дітей роблять «слухняних солдат Путіна».

«Це масштабний міжнародний злочин. Росія не шкодує грошей, щоб робити з кримських дітей «слухняних солдат Путіна», – наголошує Ірина Сєдова.

Правозахисниця, спираючись на дані, вказує, що ці гроші (100 млн рублів) витрачаються на різноманітні масові розважальні заходи, такі як мітинги, конференції, змагання, конкурси, виставки, концерти, тематичні заходи, пам’ятні дати, табори відпочинку, спеціальні освітні заклади і класи в бюджетних школах тощо. І, незважаючи на те, що про цей злочин мало хто говорить, вказані заходи – не просто гуртки, а вплив на свідомість дітей, які потім вже будуть «нормально служити Росії і вони мають захищати її зі зброєю в руках».

«Про цей заборонений Женевськими конвенціями злочин мало хто говорить. Здавалось, що тут такого? Якісь гуртки. Але це впливає на свідомість дітей. Вони думають, що вони добровільно йдуть до армії-окупанта, але насправді у них немає вибору: все їхнє оточення говорить, що нормально служити Росії і вони мають захищати її зі зброєю в руках», – прокоментувала правозахисниця.

Вона також нагадала про призов на півострові, де окупанти призвали понад 20 тисяч кримчан до лав Збройних сил РФ. І неможливо зараз точно сказати, скільки громадян України пішли служити добровільно внаслідок такої пропаганди протягом останніх років.

У той же час, мілітаризація на півострові пов’язана й з відсутністю там свободи слова. Тому що всі українські канали заблоковані, а журналістів переслідують силовики.

«Ця вся пропаганда відбувається в умовах блокування українських медіа на півострові, переслідуванню та тиску журналістів. За шість років окупації ми зафіксували щонайменше 300 фактів тиску на журналістів та блогерів в Криму», – додала вона.

Нагадаємо. Від початку незаконної окупації українського Криму Росією на півострові зафіксовано понад 300 фактів переслідування журналістів і блогерів силовиками під керівництвом окупаційної влади Російської Федерації.

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії по фінансову допомогу через блокування рахунків та відсутність фінансування з держбюджету. Це єдиний у світі кримськотатарський телевізійний канал, який мовить цілодобово трьома мовами: українською, кримськотатарською та російською та який можуть слухати навіть на території окупованого Росією Криму.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі