субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Мій син не терорист»: одну з матерів політв’язнів «поліція» Криму довела до гіпертонічного кризу

Новини

«Мій син не терорист»: одну з матерів політв’язнів «поліція» Криму довела до гіпертонічного кризу

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В окупованому Росією Криму матері політв’язнів вийшли на одиночні пікети. Окупаційна «поліція» довела одну з жінок до гіпертонічної кризи. «Правоохоронці» навіть встигли скласти протокол на жінку, оскільки вважають її одиночний пікет «мітингом».

Про це повідомила адвокат Ліля Гемеджі «Кримської солідарності».

В окупованому Росією Криму з Красногвардійського вийшли троє матерів фігурантів «справи кримських мусульман» на одиночні пікети. Вони тримали у руках плакати «Мій син – не терорист».

«Мій син не терорист»: одну з матерів політв'язнів «поліція» Криму довела до гіпертонічного кризу

Мати фігуранта «справи кримських мусульман» Рустема Емірусеінова Зуре госпіталізували в лікарню з гіпертонічним кризом – одиночний пікет проти переслідування сина зупинила російська поліція.

«Її привезли в лікарню з тиском 200 на 100. Співробітники поліції постійно кричали, давили, вимагали сісти в машину і їхати в поліцейську дільницю. Вони чомусь називали її дії «мітингом», хоча очевидно, що вона стояла одна. Дружина Рустема Емірусеінова неодноразово просила їх зменшити тон і говорити спокійніше, оскільки у жінки серцева недостатність, гіпертонічна хвороба серця і зараз в цілому стресовий стан через майбутній вироку, але вони не реагували і продовжували психологічний тиск. Ми будемо оскаржувати їх дії обов’язково», – прокоментувала Гемеджі.

Представники окупаційної «поліції» навіть встигли скласти протокол на Зуре Емірусеінову, оскільки вважають її одиночний пікет «мітингом».

«Мій син не терорист»: одну з матерів політв'язнів «поліція» Криму довела до гіпертонічного кризу

3 листопада Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону має намір винести вирок Рустема Емірусеінову, Арсену Абхаірову і Ескендеру Абдулганіеву. Прокурор попросив суд визнати кримських татар винними і призначити покарання у вигляді позбавлення волі в колонії посиленого режиму на терміни: Рустема Емірусеінову – 18 років з обмеженням на 1,5 року нагляду, Арсену Абхаірову – 15 років, Ескендеру Абдулганіеву – 16 років.

Нагадаємо. 14 лютого 2019 року в Криму в трьох будинках кримських татар в смт. Октябрьське російські силовики провели обшуки. Кримчанина Рустема Емірусеїнова відвезли в управління ФСБ в Сімферополі. Перед цим в управління ФСБ відвезли також Ескендера Абдулганієва і Арсена Абхаїрова. Наступного дня, 15 лютого, в Сімферополі «Київський райсуд» заарештував трьох затриманих кримських татар за підозрою в участі в забороненій в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі