субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мешканці Хмельницького у Криму просили дитячий садочок, але буде центр для засуджених

Суспільство , Новини окупації

Мешканці Хмельницького у Криму просили дитячий садочок, але буде центр для засуджених

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Федеральна служба виконання покарань разом з владою Севастополя планує створити в селі Хмельницьке (Балаклавський район) центр для засуджених до виправних робіт у будівлі, з якої мешканці просили зробити дитячий садочок, оскільки їх не вистачає, а тут ще й поряд… школа.

Фотокопію документа з таким змістом, спрямованого управлінням ФСВП по Республіці Крим і Севастополю голові департаменту праці та соцзахисту Севастополя Станіславу Борисенку, опублікував у Facebook громадський активіст Володимир Гарначук.

У листі сказано, що рішення про створення центру прийнято Радою безпеки РФ у травні 2019 року. До речі, у квітні 2019 року стало відомо про можливе будівництво в Хмельницькому притулку для бездомних. З жителями села, які виступили проти соціального закладу, чиновники також не радилися, а поставили їх перед фактом. Місцеві жителі підкреслювали, що їм потрібніше дитсадок, оскільки малюків доводиться возити в інші райони. Тепер взагалі вирішили створити заклад для засуджених з виправних робіт.

Департамент з майнових і земельних відносин Севастополя запропонував для цього «будівлю бригадного стану» на вулиці Ізобільній, 9 в Хмельницькому.

Журналісти видання «Примітки» звернулись до Борисенка. Він не став заперечувати наявність і достовірність опублікованого в соцмережах документа і пояснив, що лист було направлено йому, оскільки керованого ним департаменту безпосередньо стосується питання працевлаштування засуджених, якщо вони будуть доставлені в місто.

«Якщо ці люди з’являться у нас, ми в будь-якому випадку будемо займатися наданням їм послуг з пошуку робочих місць. Адже вони такі ж громадяни, як і всі інші, не дивлячись на те, що у них є обмеження по свободі», – уточнив Борисенко.

Голова адміністрації Балаклавського муніципального округу Євген Бабошкін каже, що місцеві жителі категорично проти такого сусідства. Обрана будівля не підходить для виправного центру, оскільки поруч знаходяться житлові будинки та школа.

«Ми (місцева адміністрація – прим.) свою точку зору висловили з цього питання – що ми жителів підтримуємо. Наскільки я розумію, зараз у нас в уряді це питання обговорюється, і я дуже сподіваюся, що буде прийнято правильне рішення, на користь жителів нашого села», – зазначив він.

При цьому ніякого обговорення створення установи з жителями села не проводили, додав Бабошкін. Він вважає, що будувати такий об’єкт безперечно треба, але в місті є досить інших місць, де його можна розмістити.

«Хмельницьке – абсолютно не те місце. Крім того, ніхто не прораховував криміногенну обстановку – наскільки вона буде вищою (після створення центру для засуджених – прим.), і масу інших супутніх речей», – підсумував він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі