понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Меркель назвала переговори змістовними, Путін високо оцінив підтримку у будівництві «Північного потоку-2» – про що ще говорили лідери держав

За кордоном , Новини , Політика

Меркель назвала переговори змістовними, Путін високо оцінив підтримку у будівництві «Північного потоку-2» – про що ще говорили лідери держав

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Кремлі завершилися переговори президента Російської Федерації Володимира Путіна і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Спочатку лідери держав спілкувалися у форматі «віч-на-віч», а потім продовжились за робочим обідом.

Переговори тривали більше 3,5 годин. Після чого Володимир Путін та Ангела Меркель відповіли на питання журналістів.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала бесіду змістовною.

«Бесіда була змістовною», – заявила Меркель.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що високо цінує позицію Німеччини в будівництві «Північного потоку-2».

На самому початку пресконференції Путін повідомив про головні питання, які вони обговорили з Ангелою Меркель.

За його словами, мова йшла про транзит російського газу через Україну та про Лівію, де почалися бойові дії. Також обговорювались ядерні угоди та ситуація в Ірані.

Найголовніше, щодо Донбасу, то це питання особливого статусу. Путін вчергове чітко заявив про необхідність його імплементації у Конституцію України на постійній та незмінній основі та назвав війну на Донбасі «внутрішнім конфліктом».

«Необхідно закріпити особливий статус Донбасу в українській Конституції, що теж відображено в мінських угодах», – сказав лідер Росії.

На наступному саміті Ангела Меркель сподівається на прогрес щодо мінських домовленостей.

«У нас є тверді наміри», – сказала канцлер Німеччини.

На питання журналістів з приводу «Північного потоку-2» Путін заявив, що Росія впорається з будівництвом самостійно, тільки запуск відстрочиться на 2-3 місяці. Ангела Меркель на запитання щодо позиції Німеччини до США та «пекельних санкцій» відповіла, що це «економічна сторона» і Німеччина зацікавлена у співпраці з Росією. При цьому заявила, що з США вони підтримують стосунки на міжнародному рівні, як і з будь-якою країною ЄС, але захищати будуть свої інтереси, навіть, незважаючи на санкції, яких, на її погляд, не повинно бути. Бо будівництво «Північного потоку-2» – це «правильно».

Путін поінформував про підсумки своєї поїздки в Дамаск і розповів, що у Сирії стабілізується обстановка, а будь-яка допомога САР повинна обговорюватися з офіційною владою країни без політизації.

«Росія і Німеччина поділяють думку, що конфлікт в Сирії остаточно може бути вирішено виключно політичними засобами. Головне, щоб у сирійського народу була можливість вільно і самостійно визначати своє майбутнє», – додав він.

Меркель сказала, що військового рішення не існує.

«Для Сирії не існує військового вирішення, існує тільки рішення за допомогою переговорів.  І саме на це ми робимо ставку».

На питання щодо російських найманців в інших країнах, президент РФ заявив так само, як говорить про своїх людей на Донбасі. Мовляв, так, росіяни там якщо й присутні, то за добровільним бажанням. І вони не отримують від російської влади грошей. А у Лівії взагалі багато найманців з різних країн.

Новина доповнюється…

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі