п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Медіарух: Вимагаємо розслідування погроз і тиску на журналістку Величко

Новини , Суспільство

Медіарух: Вимагаємо розслідування погроз і тиску на журналістку Величко

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадські організації, медіа та учасники Медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір» написали спільну заяву і вимагають від правоохоронних органів розслідування погроз і тиску на журналістку Любов Величко.

Відповідна заява опублікована на сайті «Детектор медіа».

Вони висловили стурбованість через повідомлення про тиск, погрози вбивством та онлайн-цькування журналістки Любові Величко.

«13 липня було опубліковане розслідування Величко «Тєлєга» для «Слуги». Як телеграм-канали, що, ймовірно, ведуться з Росії, впливають на роботу Ради». Журналістка проаналізувала 10 тисяч повідомлень у телеграм-каналах «Темный рыцарь», «Макс Бужанский», Dubinsky.pro, «Легитимный» та «Резидент» і дійшла висновку, що два останніх можуть адмініструвати з території Росії. Після цієї публікації про ряд телеграм-каналів та їхній потенційний вплив на ключових посадових осіб в органах державної влади, журналістка почала отримувати погрози у соціальних мережах, в тому числі погрози вбивством та цькування з боку певних політичних груп», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Журналістка Любов Величко подала заяву на дружину Шарія

У заяві нагадали, що журналістка Любов Величко 29 липня подала до Броварського відділку поліції заяву про погрози вбивством та перешкоджання професійній діяльності.

«Ми вимагаємо швидкого та ефективного розслідування цих погроз і тиску на журналістку з боку правоохоронних органів. Категорично засуджуємо переслідування та цькування журналістів та журналісток через їхню професійну діяльність в Україні. На жаль, такі випадки непоодинокі, а безрезультатність розслідування попередніх справ лише поглиблює відчуття безкарності та небезпеки. Таке середовище провокує замовчувати певні теми, що є неприпустимим у відкритому демократичному суспільстві, на яке заслуговують громадяни України», – йдеться в повідомленні.

Крім того, вони зазначили, що саме такі матеріали з розслідуваннями мають бути доступними для суспільства і не можуть бути підставою для будь-яких цькувань чи погроз.

«Журналістські матеріали та розслідування на теми про порушення прав людини, військові дії на Сході України, окупацію Криму, про корупцію або підозрілий вплив на політиків та чиновників становлять особливий суспільний інтерес. Висвітлення цих тем у жодному разі не може слугувати підставою для переслідування, тиску чи погроз вбивством», – йдеться в заяві.

Наголошується також, що правоохоронні органи мають черговий шанс показати спроможність ефективно та своєчасно розслідувати злочини, скоєні проти журналістів в Україні у справі журналістки Величко. І зазначили, що чекають результатів.

«До погроз вбивством варто ставитися дуже серйозно, тож очікуємо на результати».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі