понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Майже 5 тисяч українців подали заявки у Дії на отримання грантів на бізнес

Світлана Макарова


Економіка

Майже 5 тисяч українців подали заявки у Дії на отримання грантів на бізнес

views82

21.07.2022

Подiлитися у соц.мережах

У рамках програми єРобота вже 4 690 українців подали заявки на отримання гранту за низкою напрямів, зокрема – на власну справу, модернізацію переробного підприємства та підтримку аграріїв.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Із загальної кількості заявок 3 817 вже опрацьовано Ощадбанком. Найбільше, 88% звернень, були запитами на отримання мікрогранту для започаткування або розвитку власної справи. За цією програмою "Ощадбанк" верифікував 2,5 тис. заявок, а з понад 670 потенційними отримувачами грантів Державна служба зайнятості провела співбесіди. 

Отримати мікрогранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у підприємництві. Завдяки цим коштам вони зможуть почати власну справу або її розширити. 

Другий за кількістю заявників напрямок – підтримка переробних підприємств. Програма націлена на збільшення частки переробки в українському виробництві та в експорті.  Українці подали 438 заявок на отримання грантів у цій сфері й за допомогою отриманих коштів модернізують власні підприємства для випуску готової продукції. 

Також 41 заявка надійшла від аграріїв на гранти з розвитку тепличного господарства та садівництва. Програма дозволить державі компенсувати втрати через тимчасову окупацію регіонів, де овочівництво та садівництво розвивалося активно. Це дасть змогу забезпечити внутрішній ринок сільськогосподарською продукцію і збільшити експортний потенціал України. 

Аби податися на отримання гранту, необхідно:

  • подати заявку на програму на порталі Дія;
  • додати бізнес-план створення нового або розвитку наявного бізнесу, план закладання саду чи проєкт будівництва теплиці;
  • підписати електронним підписом.

Нагадаємо, з 1 липня стартувала програма "єРобота", заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію. 

Перша програма в межах "єРобота" — це гранти до 250 тисяч гривень на будь-який мікробізнес. Друга — гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері переробки. Також в межах проекту можна отримати гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га), побудову нових теплиць (до 7 млн грн), стартапи в ІТ, навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі