п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Масштабні навчання на Ширлані: опубліковано відео тренувань з Javelin, «Стугна-П», БПЛА Bayraktar TB2 (фото, відео)

Суспільство

Масштабні навчання на Ширлані: опубліковано відео тренувань з Javelin, «Стугна-П», БПЛА Bayraktar TB2 (фото, відео)

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час підготовки проведення навчань військовими був узагальнений бойовий досвід, набутий ЗСУ під час проведення АТО/ООС, а також проаналізований та врахований досвід нещодавніх бойових дій у Нагірному Карабаху.

Про це повідомляє Defense Express.

Масштабні практичні навчання із застосуванням техніки різних родів військ пройшли на базі 235-го міжвидового центру підготовки військових частин і підрозділів «Широкий лан». Загалом в тренуваннях було задіяно понад 10 підрозділів різних родів військ. Активна фаза інструкторсько-методичних занять тривала 4,5 години.

В основі лежали батальйонні тактичні навчання з бойовою стрільбою 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу Сухопутних Військ ЗСУ.  Була також залучена штурмова, винищувальна та бомбардувальна авіація Повітряних сил та безпілотні комплекси й гелікоптери.

«Під час проведення активної фази навчань були відпрацьовані дії батальйонних тактичних груп з бойовою стрільбою у наступі в урбанізованій місцевості, дії малих тактичних груп, завдавання зосередженого ракетно-авіаційного удару. Широко засовувалися новітні високоточні системи озброєння (як то ПТРК Javelin та «Стугна-П»), комплекси РЕБ, безпілотні апарати та автоматизовані системи управління», – йдеться у повідомленні.

Активна фаза навчань складалася з кількох етапів:

  1. Відпрацювання безпілотних комплексів: до навчань були злучені польські  розвідувальні БПЛА Fly Eye та турецькі ударно-розвідувальні комплекси Bayraktar TB2 (без практичного завдавання ударів по цілях).

Потім – відпрацювання захоплення умовного противника на позиціях бойової охорони: підрозділи ЗСУ обстрілювали ворога зі стрілецької зброї, вогнеметів, ПТРК, артилерії та бронетехніки.

  1. Бій з використанням системи двостороннього вогневого контакту LaserTag – це сучасна автоматизована система українського виробництва (компанії SKIF), яку вперше застосували на навчаннях у цьому році.
  2. Повітряні атаки. До бою були залучені фронтові бомбардувальники Су-24М, які з повітря прикривала пара винищувачів Су-27 Повітряних сил ЗСУ.

Були на навчаннях показані й нові засоби озброєння та військової техніки – застосовувалась легка моторна авіація та використовувались надувні макети техніки для введення в оману противника.

«Ви сьогодні спостерігали проліт легкомоторних літаків (мова йде про надлегкі українські літаки Aeroprakt A-22). Під час війни в Нагірному Карабасі вони (мова йде про старі літаки Ан-2, які Азербайджан зробив безпілотними, та ще й завантажив авіабомбами) були використані, щоб виявити систему ППО противника і знищити її», – розповів командувач підготовки Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі