п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Малюська пропонує розробити законопроєкт зі створення комісії для розглядання скарг люстрованих

Новини

Малюська пропонує розробити законопроєкт зі створення комісії для розглядання скарг люстрованих

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр юстиції України Денис Малюська планує розробити законопроєкт, відповідно до якого буде створена спеціальна комісія для розглядання скарг громадян, які вважають неправомірною свою люстрацію.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук. 

Він заявив, що зробить усе, щоб забезпечити права громадян та збереження механізму люстрації, хоч і в обмеженому вигляді через те, що ЄСПЛ не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг.

Тож для того, щоб «не сидіти, склавши руки», після оголошення рішення суду, а боротися за збереження механізму люстрації, буде створена спеціальна комісія. Крім прийняття та розгляду скарг вона буде також розглядати й можливість поновлення на посаді та отримання виплат.

«Ми плануємо спільно з народними депутатами опрацювати та внести законопроект, відповідно до якого буде створена комісія, що розглядатиме скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Також розглядатиметься можливість поновлення на посаді (за її наявності) та виплати різниці між втраченим та реальним заробітком», — написав Малюська.

Він підкреслив, що цей механізм не буде застосовуватися до тієї категорії громадян, чия люстрація була обґрунтованою. І висловив сподівання на підтримку проєкту закону.

«Сподіваюсь на підтримку законопроекту Верховною Радою України», — додав міністр.

Нагадаємо. 25 лютого вступило в законну силу рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про порушення прав люстрованих українських ексчиновників у законі «Про очищення влади».

Також сьогодні, 25 лютого, одіозний адвокат часів Януковича, звернувся до депутатів з пропозицією «почати кримінальне переслідування всіх причетних до прийняття закону». Крім того, проросійський правозахисник підготував «пакет документів для реєстрації проекту постанови Верховної Ради про звільнення Міністра юстиції за невиконання рішення ЄСПЛ по закону про люстрацію».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі