п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»

Економіка

Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»

views58

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Рішення суду в спорі «Приватбанку» з Суркісами виходить за межі того, що можна робити як забезпечення позову (ст.150 ЦПК).

Про це написав міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Ну ось ми і отримали рішення у справі Привату. Читайте. Насолоджуйтесь», – написав він.

І нагадав суть спору.

Малюська розповів, що позивачі вимагають зобов’язати «Приватбанк» продовжувати обслуговувати їхні депозити у той час, як банк заперечує через відсутність депозитів, які були конвертовані в акції банку під час процедури неплатоспроможності.

«Суд виніс ухвалу про забезпечення позову, яка ледь не повністю відтворює задоволення позовних вимог – «Приват» зобов’язали обслуговувати депозити. Приват ухвалу про забезпечення не виконав (знову ж таки, бо депозитів не існує)», – написав він.

Крім того, нагадав про застосування у процесі «практично усіх можливих судових маніпуляцій», серед яких: формальний відповідач фізична-особа (щоб змінити підвідомчість справи); маніпуляція з судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів); маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, аж поки система не розписала справу на певного суддю); маніпуляція зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним позовним вимогам).

«Вчора суд розглядав питання законності та обґрунтованості останньої та найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просили встановити ПОРЯДОК виконання ухвали про забезпечення, якою стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів», – написав він.

І додав, що заява позивачів була задоволена.

Вказується також, що «у якості ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ суд прописав СТЯГНЕННЯ КІЛЬКОХ МІЛЬЯРДІВ з Приватбанку на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI».

«Така позиція не тільки виходять за межі того, що можна робити у якості забезпечення позову (ст.150 ЦПК). Вона до того ж не полегшує, а, навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з Приватбанку, то банк, у випадку задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую – позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов’язання обслуговувати депозити», – резюмував Малюська.

Міністерство фінансів України оскаржуватиме рішення щодо примусового стягнення з «Приватбанку» майже 10 мільярдів гривень на користь компаній братів Суркісів.

Варто зазначити, що Мінфін планує оскаржувати ухвалене 2 вересня рішення Печерського районного суду міста Києва за головуванням судді Вовка С.В.

«Міністерство фінансів не погоджуються з ухвалою Печерського суду щодо задоволення позову про стягнення з банку 350 мільйонів доларів на користь компаній братів Суркісів та продовжуватиме захищати інтереси держави та банку. Наступним кроком є підготовка апеляційної скарги на проголошену сьогодні ухвалу», – зазначили в міністерстві.

У Національному банку України також заявили, що продовжать захищати законність рішень про націоналізацію «Приватбанку» та докладуть «усіх зусиль для того, щоб зберегти фінансову стабільність і не допустити втрати коштів платників податків».

«Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів пов’язаних з ексвласниками осіб у «Приватбанку» у 2016 році (bail-in) було справедливим і адекватним, з огляду на витрачені державою кошти для порятунку «Приватбанку» та фінансової системи», – йдеться в повідомленні пресслужби НБУ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що, на думку уряду, суд прийняв це рішення з порушенням норм процесуального законодавства – без розгляду справи по суті. Тож уряд також не згоден з ухвалою суду і планує оскаржити в апеляційному суді. Він також уточнив, що рішення суду не стосується питання націоналізації «Приватбанку».

«Уряд не погоджується з відповідною ухвалою суду та оскаржить її в апеляційному суді. Зараз ми чекаємо на повний текст рішення, щоб сформувати юридичну позицію для апеляції. Ми вважаємо, що рішення Печерського суду прийнято з порушенням норм процесуального законодавства, без розгляду справи по суті», – написав Шмигаль у Фейсбуці.

Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»
Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»
Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»
Малюська оприлюднив документи зі справи «Приватбанку» і Суркісів: «Читайте. Насолоджуйтесь»

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі